Pierwszy butik Hermès w Polsce już w tym roku!

B8449177.jpg

Wszystko wskazuje na to, że legendarna francuska marka planuje otwarcie swojego pierwszego butiku w Polsce. Bardzo istotny jest też fakt, że będzie to także pierwszy salon Hermès w tej części Europy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sklep zostanie otwarty już pod koniec tego roku.

Na otwarcie pierwszego salonu marka Hermès wybrała równie prestiżową lokalizację – niedawno odrestaurowany Hotel Europejski, obecnie funkjonujący pod nazwą Raffles Europejski Warsaw, mieszczący się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Hotel o bogatej przedwojennej tradycji był niegdyś miejscem spotkań elity i śmietanki towarzyskiej w stolicy. Po kilkuletnim remoncie został oddany do użytku w 2018 roku i oprócz pokoi hotelowych oraz restauracji planowane jest także otwarcie luksusowych butików.

Marki Hermès natomiast nie trzeba nikomu przedstawiać – francuski dom mody słynie na całym świecie z najwyższej jakości skórzanej galanterii i jedwabnych apaszek. Do współpracy nad tymi ostatnimi marka zaprosiła niedawno polskiego ilustratora Jana Bajtlika – artysta stworzył nadruk przedstawiający surrealistyczną wersję Warszawy. Czy apaszki będą dostępne w butiku w Warszawie? Miejmy nadzieję.

Jak na razie Hermès jest jedną z nielicznych marek luksusowych, które zaryzykowały wejście na nasz jeszcze mało rozwinięty rynek dóbr luksusowych. Dotychczas najbardziej prestiżową zakupową destynacją był Vitkac, w którym znajdują się sklepy takich marek jak Balenciaga, Louis Vuitton, Alexander McQueen, Burberry czy Givenchy. Co prawda w stolicy mieści się także butik Chanel, jednak można w nim nabyć wyłącznie asortyment z segmentu beauty.

Wygląda na to, że polski rynek towarów luksusowych się zmienia – w najbliższym czasie przewidywany jest niemal dwukrotny wzrost jego wartości. Czekamy w takim razie na kolejnych wielkich graczy otwierających swoje salony w naszym kraju.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s