Fryderyki 2019 – kreacje gwiazd

scena z: Natalia Kukulska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Natalia Kukulska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Za nami gala rozdania Fryderyków, czy też, jeśli użyć porównania, polskich Grammy’s. Fryderyki są najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju, jednak niestety wciąż nie idzie to w parze z dress codem. Gwiazdą wieczoru był zdecydowanie Dawid Podsiadło w kraciastym garniturze, a także Michał Szpak w efektownym fioletowym kostiumie. Poza nimi niestety niewiele osób zrobiło dobre wrażenie na czerwonym dywanie.

Jedną z najlepiej ubranych osób podczas tegorocznego rozdania Fryderyków była Natalia Kukulska – miała na sobie pasteloworóżowy kostium z szerokimi spodniami nad kostkę i bluzką z bufiastymi rękawami oraz czerwone dodatki. Strój jest poprawny, chociaż oczywiście nie wszystkim przypadł do gustu, wyraźnie widać jednak, że piosenkarka dobrze się w nim czuje i że jest to w stu procentach jej styl. Równie dobrze wypadła Maffashion (influencerka nie ma za wiele wspólnego z muzyką; być może została zaproszona by ratować poziom kreacji na ściankach?) w długiej orientalnej sukni spiętej modnym paskiem z logotypem Fendi.

Poza tymi dwoma wyjątkami cała reszta prezentuje się wyjątkowo nieatrakcyjnie. Największym problemem jest niedopasowanie stroju do okoliczności – Fryderyki były zawsze elegancką galą, na której obowiązuje strój wieczorowy, większość gwiazd wyglądała jednak jakby wpadła do klubu lub wracała z imienin: Majka Jeżowska w nieprzyzwoicie obcisłej skórzanej kurteczce i pasiastej ołówkowej spódnicy, z torbą-nerką na biodrach; nieco za bardzo ‚biurowa’ Kasia Kowalska w koszuli o gorsetowym kroju i asymetrycznej skórzanej mini; Gabi Drzewiecka w świetnej przedłużanej marynarce, która jednak bardziej nadaje się na wyjście z koleżankami na kawę (tutaj przynajmniej ciekawe rzeczy dzieją się w okolicach butów – tiulowe skarpetki były nteresującym urozmaiceniem); Klaudia Szafrańska w sukience o nieokreślonym kroju i w koszmarnym kolorze, czy Lanberry w stroju kierowcy rajdowego.

Zawiodła Daria Zawiałow – choć potrafi z czerni wydobyć wiele jej odcieni, wybrała przeciętne czarne botki i rurki, które urozmaiciła połyskującą górą; podobnie u Marii Sadowskiej, mimo klasycznego i eleganckiego stroju wiało nudą. Sytuację ratowały nieco stroje sceniczne: Kayah w długiej białej sukni z rozcięciem, wykończonej piórami, Edyta Górniak w koralowej minisukience czy Nat Nykiel w wieczorowej sukni w kolorze fuksji były jednymi z nielicznych gwiazd, które dostosowały strój do rangi wydarzenia.

All-ONS_1063658736-DSC-768x1155
Maffashion
scena z: Michał Szpak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Michał Szpak
z24533681IH,Roksana-Wegiel
Roksana Węgiel
All-ONS_1063658794-DSC-768x1157
Kayah
All-ONS_1063658949-DSC-768x1157
Edyta Górniak
z24533779IH,Mela-Koteluk
Mela Koteluk
z24533687IH,Natalia-Nykiel
Natalia Nykiel
scena z: Daria Zawiałow, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Daria Zawiałow
scena z: Majka Jeżowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Majka Jeżowska
scena z: Kasia Kowalska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Kasia Kowalska
scena z: Lanberry, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Lanberry
scena z: Maria Sadowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Maria Sadowska
tulia
Zespółł Tulia
scena z: Anna Wyszkoni, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Ania Wyszkoni
z24533682IH,Klaudia-Szafranska
Klaudia Szafrańska
z24533683IH,Gabi-Drzewiecka
Gabi Drzewiecka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s