„Animapolis” – kolekcja apaszek Hermès zaprojektowana przez Jana Bajtlika

kluska.jpg
/www.instagram.com/janbajtlik/

Jan Bajtlik, polski artysta i ilustrator, z domem mody Hermès współpracuje już od 2016 roku. Tym razem stworzył dla marki nadruki przedstawiające surrealistyczną wizję Warszawy – miasto zostaje opanowane przez zwierzęta i mityczne stwory, a architektura nabiera psychodelicznych barw. Podobno apaszki z grafiką Bajtlika nosi już sama Jane Birkin!

Jan Bajtlik jest absolwentem Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Początkowo zajmował się plakatem oraz ilustrowaniem książek dziecięcych, a z czasem jego ilustracje zaczęły pojawiać się w takich tytułach, jak „New York Times” czy „Time Magazine”. W międzyczasie zdobył kilka prestiżowych nagród, między innymi srebrny medal na Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii, a także wyróżnienie za książkę dla dzieci „Typogryzmol” od Bologna Ragazzi Award. Pracę dla domu mody Hermès rozpoczął w 2016 roku, projektując ceramikę, koce, ręczniki, tkaniny i chusty.

Projekt „Animapolis” przedstawia ulice Warszawy opanowane przez dzikie zwierzęta, dinozaury i inne stwory, budynki porasta bujna roślinność. Wszystko to utrzymane jest w psychodelicznej kolorystyce i surrealistycznej atmosferze. Sam wzór jest niesamowicie skomplikowany i posiada niezliczoną ilość detali, Bajtlik wplata także elementy architektury charakterystyczne dla innych miast, m.in. Moskwy, Paryża czy Nowego Jorku. Ciekawostką jest obecność na rysunku pupila artysty – suczki o imieniu Kluska. Na chuście pojawia się ona aż 18 razy!

Jak mówi sam autor Animapolis, prace nad samym rysunkiem trwały dwa i pół miesiąca, natomiast cały proces powstawania chusty aż do momentu trafienia do sprzedaży zajął aż półtora roku. Chusta jest już dostępna na stronie internetowej Hermès w dziesięciu wersjach kolorystycznych w cenie 370€.

003275s+02_front_1_web.1280.1280003275s+06_front_1_web.1280.1280003275s+09_front_1_web.1280.1280

003275s+16_front_1_web.1280.1280
hermes.com

0102b

09
bajtlik.eu

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s