Bola „We are all different clones” 2019

bola cloner 2019 campaign_web_large8

Ola Bajer i jej marka, Bola, świętują właśnie dziesięciolecie istnienia na polskim rynku. Jubileuszowa kolekcja .cloner miała swoją premierę w listopadzie podczas KTW Fashion Week w Katowicach. Teraz z kolei przyszedł czas na prezentację kampanii promującej kolekcję. „We are all different clones” odzwierciedla potrzebę manifestacji swojego stylu, jednocześnie pozostając w zgodzie ze sobą.

Dość przewrotne i paradoksalne sformułowanie niesie za sobą pewne wartości, które w dzisiejszym świecie zdominowanym przez fast fashion odeszły nieco na drugi plan. Choć każdy chce dziś być wyjątkowy i unikalny, zazwyczaj powiela obecnie panujące schematy i kalki. Oryginalność staje się normą i w konsekwencji wszyscy wyglądają jak sklepowe manekiny. Ubrania marki Bola stworzone są natomiast dla osób, które pragną zamanifestować swoją odrębność: charakterystyczne nadruki z powielonym i rozrzuconym logotypem, holograficzne aplikacje i połyskujące materiały z pewnością nie należą do neutralnych.

Z informacji prasowej dowiadujemy się, że „projektantka postawiła na klonowanie stylu, którego wizytówką jest absolutna swoboda wyrażania siebie.” Jest to więc swego rodzaju deklaracja mówiąca, że ubrania z metką „Bola” są tym, czego szuka i czego potrzebuje osoba chcąca za wszelką cenę się wyróżnić. A projekty Oli Bajer są nie tylko stylowe i oryginalne, ale przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. To właśnie całe clou tej kampanii – choć każdy z nas jest inny, łączy nas zamiłowanie do świetnych ubrań.

Do sesji zaangażowano modelki i modeli o różnorodnych typach urody i różnych osobowościach, a każdy z nich na swój sposób pokazał jak nosi ubrania marki Bola. Gra światłem, dynamiczne ;ub przeciwnie – statyczne i bardzo nastrojowe kadry pozwoliły na pokazanie, na jak wiele sposobów można nosić te awangardowe projekty.

Autorem zdjęć jest Michał Polak, za stylizację sesji odpowiada Mateusz Kołtunowicz, z kolei fryzurami zajęła się legendarna Jaga Hupało wraz z ekipą Born to create.

bola cloner 2019 campaign_web_large3bola cloner 2019 campaign_web_large1bola cloner 2019 campaign_web_large2bola cloner 2019 campaign_web_large4bola cloner 2019 campaign_web_large5bola cloner 2019 campaign_web_large6bola cloner 2019 campaign_web_large7bola-cloner-2019-campaign-web-large15-18331.jpgbola cloner 2019 campaign_web_large9bola cloner 2019 campaign_web_large10bola cloner 2019 campaign_web_large11bola cloner 2019 campaign_web_large12bola cloner 2019 campaign_web_large13bola cloner 2019 campaign_web_large14

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s