Adrian Krupa zwycięzcą konkursu Złota Nitka 2018

z24071054IH,Pokaz-Adriana-Krupy-podczas-Zlotej-Nitki.jpg
Adrian Krupa „Fetish” jesień/zima 2018 Fot. Joanna Miklaszewska-Sierakowska

Złota Nitka jest najbardziej prestiżowym konkursem dla projektantów w Polsce, organizowanym od 1992 roku. To dzięki niej wypromowały się takie nazwiska jak Łukasz Jemioł, Paprocki&Brzozowski czy Maciej Zień. Co roku do rywalizacji przystępują młodzi polscy projektanci – zarówno profesjonalni, jak i ci debiutujący. Stawka jest wysoka – nagroda główna to 30 tysięcy złotych oraz szansa na zaprezentowanie swojej kolekcji podczas gali finałowej Międzynarodowego Konkursu Łódź Young Fashion Award.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji była Harmonia. Spośród piętnastu finalistów wyłoniono jednego zwycięzcę – został nim Adrian Krupa. Jury (wśród których znaleźli się m.in. Lidia Kalita, Ewa Kowalewska-Kondrat, znana lepiej jako Harel, oraz Mariusz Przybylski) brało pod uwagę nie tylko podejście do głównego tematu, kreatywność i możliwości krawieckie, ale przede wszystkim użytkowość kolekcji – każdy element musiał być gotowy do odszycia i sprzedaży.

Krupa już w zeszłym roku próbował swoich sił w konkursie, wtedy jednak zwyciężyła Karolina Mikołajczyk. Mimo to licencjacka kolekcja dyplomowa projektanta zyskała bardzo dobre recenzje. W tym roku jego świeże podejście i umiejętności zaprezentowane w kolekcji „Fetish” zaowocowały sukcesem. Adrianowi bardzo zależy na tym, by jego ubrania, w których bawi się konstrukcją i dekonstrukcją, były wciąż awangardowe, ale nadawały się do noszenia na co dzień. Tym razem jury uznało, że jego projekty spełniają te kryteria.

4 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s