KTW Fashion Week .two 08-11 listopada 2018 – harmonogram

kolaż

Już w ten czwartek rozpocznie się druga edycja KTW Fashion Week. Do Fabryki Porcelany w Katowicach zjadą się najlepsi polscy projektanci, dziennikarze i eksperci z kraju i zagranicy. Impreza pod hasłem „Mentors vs Millenials” potrwa do niedzieli, 11 listopada. Kto pojawi się na wydarzeniu i jakie atrakcje czekają na uczestników?

Tydzień mody w Katowicach otworzy spotkanie z projektantką Natashą Pavluchenko. Spotkanie zaplanowane na godzinę 17:00 dotyczyć będzie budowania własnej marki i różnych dróg prowadzących do branży mody.

W piątek o 17:30  rozpoczną się pokazy mody. Jako pierwsi swoje kolekcje zaprezentują Sandra Dąbrowska, VICHER, Piotr Popiołek i Dunst, następnie Katarzyna Szymańska, ZAŁUCKA KUCZERA, Joanna Moskal,Angelika Józefczyk, Duet RAD oraz 303 AVENUE.

O godzinie 20:00 rozpocznie się blok wieczorny, podczas którego odbędą się pokazy marek Marlu, LOFJU, Just Paul,Bola Bajer Ola, Sandra Straukaite (gość specjalny z Litwy), Natasha PavluchenkoBizuu oraz Lidia Kalita. Wejście na pokazy wieczorne możliwe jest wyłącznie z zaproszeniem.

W sobotę o godzinie 14:00 uczestnicy spotkają się z Kasią Sokołowską, reżyserką pokazów i jurorką programu Top Model. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Dzień Dobry TVN, Mateusz Hładki.

45344836_1975020932585409_3950633819349975040_n
Kasia Sokołowska

O godzinie 17:00 odbędą się pokazy Adriana Krupy (zwycięzcy tegorocznej Złotej Nitki), Klaudii Markiewicz, DOOM 3K,Cocho by Olga Idzik, Simony Nikołajewskiej, Dramat Europe, Natalii Siebuły, Diligent oraz Martyny Sowik.

W sobotnim bloku wieczornym zaprezentują się FASH, Monica Moncini, PILAWSKI, TheCadess WarssawCybex, Kas Kryst, KSENIA SCHNAIDER (gość specjalny z Ukrainy) oraz GABERON. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru będzie natomiast marka MMC. Premierowy pokaz marki odbędzie się jako ostatni, a poprzedzi go prezentacja Tomasza Armady, młodego projektanta wyłonionego drogą głosowania przedstawicieli mediów i ekspertów świata mody. Będzie to niejako spełnienie idei tej imprezy, której celem jest dialog między doświadczonymi nazwiskami a debiutującymi twórcami.

Ostatni dzień wydarzenia to szereg debat, wykładów i spotkań pod hasłem „Mentors vs Millenials”. O godzinie 10:00 spotkanie z Joanną Horodyńską poruszy kwestię mody jako stylu życia.
Godzinę później odbędzie się wykład pod tytułem „Sleeping Beauties. Millennials and their unconscious reshaping of the fashion dynamics”. Poprowadzi go Alberto Campagnolo, brand manager, który swoje doświadczenie zdobywał między innymi u Giorgio Armaniego.
Kolejny gość z zagranicy to Tiziana Tini, konsultantka w zakresie marketingu i komunikacji, mająca w swoim portfolio pracę dla takich brandów, jak MaxMara czy Cacharel. Jej wykład pod tytułem „Influencers: how to choose the right ones for each brand, above the Internet and Social Media. The golden rules to succeed” rozpocznie się o godzinie 12:00.
O 13:00 spotkanie „Mentors vs Millenials. Wizerunek w miediach” poprowadzi Michał Zaczyński, bloger i dziennikarz piszący między innymi dla polskiego Vogue’a.
Zwieńczeniem cyklu wykładów będzie debata z udziałem projektantów, dziennikarzy i ekspertów, dotycząca sytuacji w świecie mody.

To jednak jeszcze nie wszystko. Przez cały czas trwania imprezy otwarta będzie strefa showroom, w której uczestnicy mogą poznać nowe marki i zrobić wyjątkowe zakupy. Ponadto organizatorzy, oprócz zaproszenia znanych ekspertów i projektantek z zagranicy zadbali też o ściągnięcie z Rumunii dwóch influencerek, bywalczyń światowycyh tygodni mody. Alina Ceusan i Carmen Grebenisan, oprócz prowadzenia popularnych kont na Instagramie i YouTube, współtworzą też markę strojów kąpielowych INFSD SWIMWEAR. Ich zadaniem będzie promocja polskiego wydarzenia w mediach społecznościowych. Niestety nie wiadomo, czy polskie blogerki zaszczycą katowicki tydzień mody swoją obecnością.

1-Alina-Ceusan-Carmen-Grebenisan
Alica Ceusan i Carmen Grebenisan

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s