LPP wdraża nową strategię zrównoważonego rozwoju

EKO1.jpg

Polska spółka LPP, do której należą marki Mohito, House, Cropp, Sinsay i znana w całej Europie Reserved opracowała nową strategię na lata 2020-2025. W jej założeniach znalazły się między innymi zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 15%, wprowadzenie 100% opakowań przyjaznych środowisku i 50% procent kolekcji ekologicznych w marce Reserved w najbliższych pięciu latach. To odpowiedź firmy na globalny problem w branży odzieżowej, która obecnie znajduje się w niechlubnej czołówce wśród najbardziej zanieczyszczających środowisko gałęzi przemysłu.

W obliczu zmian klimatycznych i coraz większej presji, jaką wywiera się na wielkie koncerny odzieżowe, prezez LPP, Marek Piechocki stawia kolejne kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, poprawy warunków pracy dostawców i powiększania udziału ekologicznych ubrań. Najnowsza strategia zaplanowana na lata 2020-2025 uwzględniać będzie zmiany w czterech obszarach: przyjaznej środowisku produkcji, eliminacji opakowań nienadających się do powtórnego przetworzenia, inwestycje w nowe technologie pozwalające w przyszłości na bezpieczną utylizację odpadów oraz ekologiczne rozwiązania we wszystkich budynkach należących do firmy.

Nowe rozwiązania widoczne są już teraz: od września w żadnym z salonów marki nie otrzymamy foliowej torby na zakupy, sieć Reserved testuje już elektroniczne metki, a w sklepach House i Mohito od jakiegoś czasu klienci mogą przynosić używane ubrania do recyklingu. Największe zmiany będą jednak zauważalne w obszarze samej produkcji: w 2020 roku jako pierwsza polska firma LPP dołączy do programu Zero Discharge of Hazardous Chemicals, kładącego nacisk na wyeliminowanie groźnych dla zdrowia chemikaliów w procesie produkcji, a już w 2021 roku 25% kolekcji wszystkich marek LPP będzie oznaczonych certyfikatem Eco Aware. Do 2025 roku udział kolekcji ekologicznych w marce Reserved ma sięgnąć 50% (czyli ponad dwukrotnie więcej, niż obecnie).

Kolejny krok to całkowita eliminacja opakowań, które nie spełnią przynajmniej jednego z warunków: w 100 proc. nadające się do ponownego użycia, poddające się recyklingowi lub kompostowaniu. Zmiany będą wprowadzone nie tylko w salonach sprzedaży, ale także w całym łańcuchu dostaw.

Równie istotne założenie dotyczy budynków centrali i sieci sprzedaży internetowej: w 2021 roku sto procent energii zasilającej serwery pochodzić będzie wyłącznie ze źródeł odnawialnych, a w 2023 roku wszystkie nowo powstałe budynki firmy objęte będą certyfikatami ekologicznymi.

Marek Piechocki podkreśla wagę tych zmian:

LPP jest firmą rodzinną. Czujemy więc szczególną odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i warunki, w jakich przyjdzie im żyć. Jako współzałożyciel LPP, prezes, ale także ojciec i dziadek, realizację celów zapisanych w naszej strategii zrównoważonego rozwoju traktuję jako osobiste zobowiązanie.

Greenwashing czy rzeczywista troska o planetę? Wszyscy doskonale wiemy, jak działają sieciówki. Na tle innych podobnych firm LPP stanowi jednak przykład do naśladowania.

12 Comments

  1. Należą się słowa uznana dla LPP. Podoba mi się ta decyzja i liczę na więcej, ale doceniam to co już firma postanowiła. Z tą świadomością jeszcze przyjemniej będę u nich kupować.

    Polubione przez 1 osoba

    1. tym bardziej, że Reserved już od wielu lat stosuje materiały z recyklingu i ekologiczne, a w kolekcjach coraz częściej pojawiają się serie uszyte w polskich szwalniach.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s