Lisi Herrebrugh i Rushemy Botter opuszczają dom mody Nina Ricci

fot. Getty Images

Duet holenderskich projektantów, Lisi Herrebrugh i Rushemy Botter, po trzech latach współpracy rozstaje się z domem mody Nina Ricci. Odejście dyrektorów kreatywnych odbyło się w przyjaznej atmosferze i za obopólnym porozumieniem. Dom mody zamierza teraz skoncentrować się na technologii cyfrowej i kreowaniu wizerunku marki luksusowej o bardziej przystępnych cenach.

Lisi Herrebrugh i Rushemy Botter objęli stanowiska dyrektorów kreatywnych Niny Ricci w 2018 roku, przejmując stery po Guillaume Henry, który z kolei przeszedł do świeżo wskrzeszonego francuskiego domu mody Patou. Herrebrugh i Botter byli wówczas świeżymi laureatami głównej nagrody Première Vision, byli również finalistami nagrody LVMH. Choć wychowali się w Niderlandach, ich karaibskie pochodzenie miało ogromny wpływ na estetykę kolekcji Niny Ricci. Żywe kolory, odważne geometryczne formy i zabawa akcesoriami to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów, jakie wprowadzili w marce.

Ostatnią zaprojektowaną przez duet kolekcją dla Niny Ricci była zaprezentowana w styczniu Pre-Fall 2022. Obecnie projektanci zamierzają skupić się na rozwoju własnej marki Botter, tworzącej modę damską i męską. Nie wiadomo jeszcze, kto obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego we francuskim domu mody.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s