Harris Reed dyrektorem kreatywnym Niny Ricci

fot. harrisreed.com

Francuski dom mody Nina Ricci ogłosił nowego dyrektora kreatywnego – został nim 26-letni Harris Reed, młody przedstawiciel londyńskiej awangardy. Projektant o charyzmatycznej tożsamości i estetyce gender fluid będzie miał nie lada wyzwanie, by połączyć swoje wartości z dziedzictwem francuskiej legendy.

Dom mody Nina Ricci od lutego tego roku pozostawał bez dyrektora kreatywnego. Od momentu odejścia Rushemy’ego Bottera i Lisi Herrebrugh zastanawiano się, kto obejmie stery legendarnej francuskiej marki. W październiku podano wreszcie nazwisko następcy – został nim Harris Reed, zaledwie 26-letni projektant pochodzenia brytyjsko-amerykańskiego, wschodząca gwiazda londyńskiej awangardy.

Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do domu Nina Ricci, z jego gotową do eksplorowania skrzynią skarbów pełną glamour, historii i siły. Jestem podekscytowany podjęciem wyzwania temu, co oznacza kobiecość w modzie i pięknie w tak ikonicznym domu – powiedział Reed w oświadczeniu.

Harris Reed przedstawia się jako osoba niebinarna; nic więc dziwnego, że również jego kolekcje opierają się na koncepcie gender fluid. Jego niekiedy szokująca, romantyczna, wyrafinowana i przyciągająca spojrzenia estetyka zwróciła uwagę samego Alessandro Michelle, który zaprosił młodego Reeda do wzięcia udziału w pokazie Gucci Cruise w 2018 roku, a rok później – w kampanii marki.

Projektant ubiera gwiazdy słynące z odważnego i bezkompromisowego podejścia do kreowania wizerunku. Wśród nich znajduje się między innymi Harry Styles, artysta młodego pokolenia odważnie łamiący stereotypy płciowe (to właśnie Reed odpowiada za słynną okładkę amerykańskiego Vogue’a z grudnia 2020 roku, na której Harry Styles pozuje w sukience).

Pierwsza kolekcja jego autorstwa dla Niny Ricci ujrzy światło dzienne na początku 2023 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s