Dolce & Gabbana rezygnuje z naturalnych futer

Dolce & Gabbana Alta Moda wiosna/lato 2016, fot. vogue.com

Po ponad dwóch dekadach nacisków i protestów ze strony organizacji broniących praw zwierząt, włoska marka Dolce & Gabbana zdecydowała się zrezygnować z użycia futer naturalnych w swoich kolekcjach. Projektanci zobligowali się również do wycofania angory.

Wielokrotne protesty i demonstracje członków organizacji prozwierzęcych, zakłócanie pokazów i setki podpisanych petycji, po ponad dwudziestu latach przyniosły skutki. Duet projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana poddali się i ogłosili rezygnację z futer naturalnych w kolekcjach marki. Jednocześnie oświadczyli, że zamierzają nadal współpracować ze swoimi kuśnierzami, tym razem jednak surowcem mają być ekologiczne zamienniki dla futra. Projektanci wkraczają na ścieżkę zrównoważonej i etycznej produkcji, rezygnując także z angory, która – choć nie wymaga zabijania zwierząt – powoduje ogrom cierpienia przy jej pozyskiwaniu.

Dolce & Gabbana zamierza skupić się na tworzeniu ekologicznych zamienników naturalnych futer, które będą powstawały z surowców z recyklingu i same nadawać się będą do powtórnego przetwarzania. Nową politykę firmy wspiera między innymi organizacja Humane Society of United States i Humane Society International, a także Fur Free Alliance. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 2022 roku we Włoszech wchodzi w życie całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s