Nie żyje Virgil Abloh

fot.  Thibault Camus / AP Photo

W wieku zaledwie 41 lat zmarł Virgil Abloh, projektant męskiej linii Louis Vuitton oraz założyciel marki Off-White. Od dwóch lat zmagał się z rzadką odmianą nowotworu – naczyniakomięsakiem serca.

Informacja o śmierci projektanta pojawiła się na Instagramowym profilu koncernu LVMH, do którego należy między innymi dom mody Louis Vuitton. Prezes LVMH napisał:

Jesteśmy wszyscy zszokowani tą druzgocącą wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale też człowiekiem o wspaniałej duszy i ogromnej mądrości. Razem z rodziną LVMH łączymy się w żalu z najbliższymi, którzy żegnają swojego męża, ojca, brata i przyjaciela”. Wyrazy współczucia wyznał także Tom Ford, projektant i prezes Council of Fashion Designers of America.

Virgil Abloh z wykształcenia był architektem. W swojej pracy nie ograniczał się jednak do projektowania. Choć w świecie mody zdobył rozgłos w 2009 roku kiedy dołączył do zepołu Fendi, jego nie mniejszą pasją była muzyka. Jako producent muzyczny współpracował przez wiele lat między innymi z Kanye Westem. W 2013 roku założył własną markę streetwearową Off-White, która bardzo szybko zdobyła ogromną popularność. Pięć lat później został dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton, będąc tym samym pierwszym czarnoskórym projektantem na tym stanowisku.

Projektant walczył z chorobą nie dzieląc się zmaganiami z mediami. Jednocześnie pozostawał aktywny zawodowo i kierował wszystkimi swoimi projektami i zobowiązaniami. Jego odejście jest szokiem i ogromną stratą nie tylko dla branży mody.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s