Jean Paul Gaultier kończy karierę!

madonna-jean-paul-gaultier-october-15-1994-2
Jean Paul Gaultier i Madonna, 1994. fot: https://todayinmadonnahistory.com/

Jeden z najbardziej znanych projektantów drugiej połowy XX. wieku po 50 latach działalności postanowił odejść na emeryturę. Jean Paul Gaultier ogłosił swoją decyzję w krótkim filmiku opublikowanym na Twitterze. Dodał jednak tajemniczo, iż to nie koniec jego działalności w branży. 

Jean Paul Gaultier, nazywany również enfant terrible francuskiej mody, 17 stycznia opublikował w mediach społecznościowych filmik, w którym żegna się z wybiegiem. Jego dzisiejszy pokaz Haute Couture w Théatre du Châtelet będzie ostatnim w jego karierze. Jest to wyjątkowa data, ponieważ tą kolekcją Gaultier świętować będzie 50-lecie swojej działalności w branży mody.

Z drugiej strony 67-letni projektant zapewnia, że jego odejście na emeryturę nie oznacza, że Gaultier Paris przestaje istnieć. „Haute Couture trwa. Mam nową koncepcję, opowiem Wam o niej wkrótce!” – kontynuuje w krótkim wideo. Jaką niespodziankę szykuje francuska legenda?

Jean Paul Gaultier rozpoczął karierę w wieku zaledwie 18 lat, kiedy dostał się na staż do Pierre’a Cardina. Pierwszą autorską kolekcję pokazał w 1976 roku, a z własną marką zadebiutował w 1982 roku. Zasłynął z szokującego stylu życia i kontrowersyjnych projektów. To on stworzył kostiumy sceniczne dla Madonny, w których piosenkarka koncertowała podczas The Blonde Ambition World Tour. Charakterystyczne gorsety do dziś są inspiracją dla gwiazd muzyki, takich jak Lady Gaga czy Rihanna. Gaultier jako jeden z pierwszych zatrudniał też niekonwencjonalnych modeli: rozmiar, kolor skóry czy ilość tatuaży nigdy nie stanowiły dla niego problemu.

W roku 2014 projektant zrezygnował z prowadzenia linii ready-to-wear, by skupić się na odzieży Haute Couture. Kolekcja, która ujrzy dziś światło dzienne podczas tygodnia mody Haute Couture w Paryżu, będzie zarówno jubileuszową, jak i ostatnią w karierze projektanta.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s