Jean Paul Gaultier x Chitose Abe

1287125
Chitose Abe i Jean Paul Gaultier

Podczas styczniowego tygodnia mody Haute Couture, Jean Paul Gaultier ogłosił oficjalne zakończenie swojej kariery. Pokaz na sezon wiosna/lato 2020 okazał się być jego ostatnim. Jednak obiecał też, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie zniknie całkowicie z branży. Nowa formuła domu mody Jean Paul Gaultier została właśnie ujawniona.

Każdego sezonu Gaultier zapraszać będzie różnych projektantów, by przedstawili swoją własną interpretację jego domu mody. Pierwszą z nich będzie Chitose Abe, założycielka i dyrektor kreatywna marki Sacai. Swoją kolekcję dla Gaultiera zaprezentuje już w lipcu. Projektant nie kryje swojej ekscytacji nowym projektem i współpracą z Abe:

„Podziwiam jej pracę, mamy ze sobą wiele wspólnego i podzielamy naszą kreatywną wizję mody. Cieszę się, że mogę dać jej pełną wolność”.

Okazuje się, że pomysł na zapraszanie różnych twórców do zinterpretowania DNA jednego domu mody pojawił się u niego już w latach 90., gdy jeden z wielkich paryskich domów Haute Couture pozostał bez dyrektora kreatywnego.

Nie możemy doczekać się efektów tej współpracy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s