Marquad Media Polska wycofuje się z segmentu prasowego. Znikną magazyny takie jak Harper’s Bazaar czy Esquire

dlaczego-warto-przeczytac-grudniowy-numer-bazaar_21
Ostatnia, grudniowa okładka magazynu Harper’s Bazaar

To koniec takich magazynów, jak Harper’s Bazaar, Esquire, Playboy, CKM, Cosmopolitan i Joy. Wydawnictwo Marquad Media Polska wycofuje się całkowicie z segmentu prasowego do końca tego roku. Oznacza to, że grudniowe wydania tych magazynów będą już ostatnimi na polskim rynku. Pracę w wydawnictwie straci aż 70% załogi. 

Tak drastyczne posunięcie okazało się konieczne dla dalszego funkcjonowania wydawnictwa. Pomimo restrukturyzacji, która skutkowała likwidacją tytułów „Shape” i „Hot Moda” w 2018 roku oraz próbie skoncentrowania się na silniejszych markach, działania te nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group wyjaśnia:

Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu.

Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu współpracy w pierwszej połowie listopada. Przewiduje się, że zwolnienia dotkną aż 70% zatrudnionych osób.

To jednak nie koniec działalności wydawnictwa. Marquad Media Polska planuje skupić się na dalszym rozwoju swoich witryn internetowych, do których należą m.in. Zeberka.pl, Papilot.pl czy Kozaczek.pl, a także CKM.pl. Spółka zamierza również zainwestować w rozwój aplikacji ShoppieGo mającej ułatwić użytkownikom zdobywanie kuponów rabatowych, oraz nakładki Act2Access stworzonej dla właścicieli serwisów internetowych, która będzie miała za zadanie skuteczne zarządzanie przychodami z reklam.

Nie wiadomo na razie, czy inne wydawnictwa są zainteresowane kontynuacją takich tytułów, jak Harper’s Bazaar czy Esquire, które pojawiły się na naszym rynku stosunkowo niedawno i powiększyły ofertę magazunów luksusowych.

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s