Burda Media Polska w kryzysie

Burda-media

O tym, że sytuacja prasy na polskim rynku nie ma się zbyt dobrze, wiadomo było już od dłuższego czasu. Pod koniec ubiegłego roku wydawnictwo Marquad Media Polska wycofało się z segmentu prasowego, likwidując takie tytuły, jak Harper’s Bazaar czy Esquire. Obecny kryzys gospodarczy spowodowany globalną pandemią wirusa dotknął także wydawnictwo Burda Media Polska. 

Z nieoficjalnego źródła wiadomo, że pracę straciło około 50 osób. Zwolnienia dotknęły zarówno dziennikarzy, pracowników biur reklamy czy fotoedytorów. Bezpośrednią przyczyną podjętych przez Burdę kroków jest pogarszająca się sytuacja na rynku mediów, spowodowana przez panującą pandemię. Zarząd firmy w żaden sposób nie odniósł się do powyższych doniesień.

Do wydawnictwa Burda Media Polska oprócz magazynów poświęconych szyciu należą takie tytuły jak Glamour, Elle, Gala czy Claudia. Firma zanotowała w ostatnich latach zmniejszenie wpływów ze sprzedaży książek i magazynów, nieznacznie tylko zwiększyły się wpływy z reklam.

Podobnie wygląda sytuacja w wydawnictwie Agora, W której zarządzono obniżenie wynagrodzeń na kolejne pół roku. Również Polska Press, zrzeszająca głównie dzienniki i tygodniki lokalne, postanowiła obniżyć pensje od 15 aż do 50%.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s