Łódź Young Fashion 2019

default.jpg

Za nami FashionMania Gliwice oraz KTW Fashion Week, lecz to jeszcze nie koniec sezonu pokazów mody. Już za niespełna tydzień rozpocznie się w Łodzi trzecia edycja Łódź Young Fashion – międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów, którzy powalczą o główną nagrodę 30 tysięcy euro!

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 22-26 października i obfitować będzie nie tylko w konkursy dla młodych i uzdolnionych adeptów projektowania, ale także w warsztaty, wykłady i spotkania ze specjalistami z branży mody.

Najważniejszą imprezą jest oczywiście Łódź Young Fashion Award, przyznawana zaledwie od trzech lat, jednak już mająca status jednej z najważniejszych w branży. Nagroda główna ufundowana przez miasto Łódź to aż 30 tysięcy euro. Taki zastrzyk gotówki stanowi niewątpliwie ogromne wsparcie dla młodych projektantów, którzy dzięki niemu mają więcej swobody w rozwijaniu marki. Nic dziwnego, że konkurs cieszy się rekordowym zainteresowaniem: w tym roku zgłosiło się ponad 130 projektantów z 34 krajów! Hasłem tegorocznej edycji jest „Metropolia”, a jurorzy szczególną uwagę zwrócą na oryginalność pomysłu, awangardowe myślenie i nowatorskie rozwiązania techniczne.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w ramach ŁYF jest ogólnopolski konkurs dla młodych projektantów Złota Nitka. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych, a także możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali finałowej międzynarodowego konkursu Young Fashion Designer Award. Myślą przewodnią tegorocznej Złotej Nitki jest „Przyszłość”. W tym przypadku jednak kluczowa dla jurorów będzie użytkowość kolekcji oraz gotowość do jej masowej produkcji.

W ramach imprezy odbędzie się także Gala Dyplomowa Katedry Ubioru łódzkiej ASP, organizowana od 1995 roku. Projektanci zawalczą o główną nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów Uczelni, głównie firm odzieżowych współpracujących z Katedrą Ubioru.

W jury konkursów zasiadają najwięksi polscy projektanci i modowi eksperci, między innymi Tomasz Ossoliński, Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak (BIZUU), Marcin Świderek (Elle), Mariusz Przybylski, Karla Gruszecka (Vogue), Kasia Sokołowska, Ewa Kowalewska-Kondrat (Harel) czy Agata Tanter (Lamode Info).

Warto również wspomnieć o Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awarness Day – to już piąta odsłona imprezy organizowanej przez ASP wspólnie ze szpitalem im. Kopernika w Łodzi oraz Fundacją Pełną Piersią. W wydarzeniu modowym biorą udział uznani polscy projektanci, a w roli modelek wyjątkowe i silne kobiety – Amazonki.

Ponadto w trakcie trwania ŁYF odbędzie się szereg spotkań i warsztatów, z których młodzi artyści dowiedzą się, jak stawiać pierwsze kroki w branży mody, jakich błędów unikać, jak prowadzić sklep internetowy czy przygotować materiały dla prasy.

Poniżej znajdują się nazwiska finalistów:

 

Łódź Young Fashion Award

1. Ewa Bednarska (Polska)

2. Marlou Breuls (Holandia)

3. Toumazos Charalambous (Cypr)

4. Marlena Czak (Polska)

5. Yuliia Fedyna (Ukraina)

6. Borbala Ferencz (Rumunia)

7. Ana Krgovic (Chorwacja)

8. Adrian Krupa (Polska)

9. Annaiss Yucra Mancilla (Peru)

10. Daria Wierzbicka (Polska)

11. Pawel Włodarski (Polska)

12. Wanda Wollinsky (Niemcy)

 

Złota Nitka

1. Maja Bączyńska (Łódź)

2. Zuzanna Czaja (Łódź)

3. Edyta Czarnota (Łódź)

4. Aurelia Fąfara (Łódź)

5. Julia Fusiecka (Warszawa)

6. Adrianna Gajczak (Inwałd)

7. Oliwia Manuela Jankowska (Kraków)

8. Aleksandra Jendryka (Katowice)

9. Maciej Józwicki (Poznań)

10. Joanna Małecka (Łask)

11. Karolina Siarkowicz (Warszawa)

12. Weronika Surdacka (Łódź)

13. Tomasz Wiśniewski (Jelenia Góra)

14. Paweł Wojda (Łódź)

15. Zuzanna Wójcik (Warszawa)

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s