Weekday i Monki wchodzą do Polski

CG8-kabUkAAbi6L

Kilka miesięcy temu grpa H&M oficjalnie potwierdziła decyzję o zamknięciu sklepów Cheap Monday. Cały proces ma trwać do końca czerwca tego roku. Jednak inne marki spod skrzydeł szwedzkiego giganta mają się całkiem dobrze. Dowodem na to jest wprowadzenie na polski rynek kolejnych marek: Weekday oraz Monki. 

Skandynawska moda zdobywa coraz większą popularność. Nic więc dziwnego, że w Polsce rośnie zapotrzebowanie na modne ubrania w stylu lansowanym przez popularne influencerki. Grupa H&M najwyraźniej ma mocne podstawy by wierzyć, że otwarcie kolejnych butików w naszym kraju przyniesie zyski.

Pierwszy w Polsce sklep Weekday powstanie w Warszawie, w Elektrowni Powiśle. Marka postała w 2002 roku, a obecnie swoje butiki ma między innymi w Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii. Charakteryzuje się młodzieżową estetyką i minimalistycznym designem. Co bardzo istotne, już teraz prawie 70% kolekcji odszywa się ze zrównoważonych materiałów, a liczba ta ma jeszcze wzrosnąć.

Monki to stosunkowo młoda marka w portfolio H&M – powstała w 2006 roku i skierowana jest do młodszych klientów. Styl Monki można określić jako skandynawski minimalizm połączony z azjatycką modą street style. Sklepy marki powstaną w Katowicach i Krakowie, a ich otwarcie planowane jest już na lato.

Dyrektor zarządzająca Monki nie kryje swojego podekscytowania:

Polska to dla nas nowy, fascynujący rynek. Nie możemy się doczekać, aż produkty Monki pojawią się w stylizacjach polskich pasjonatek mody. Chcemy, aby Polki odkrywały Monkiwersum nie tylko online, lecz również w sklepach stacjonarnych.

Czy Wy także nie możecie się doczekać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s