H&M zamyka sklepy Cheap Monday

26055774003_b4c922cf34_b.jpg

Szwedzki gigant H&M ogłosił zamknięcie marki Cheap Monday, należącej do grupy od 2010 roku. Powód? Coraz mniejsza rentowność. Likwidacja sklepów ze słynną czaszką planowana jest już w przyszłym roku. 

Flagowy sklep Cheap Monday w Londynie oraz sklep internetowy mają zostać zamknięte do końca 2018 roku, a więc decyzja wprowadzana jest w życie błyskawicznie. Kolejne sklepy zostaną zamknięte do czerwca przyszłego roku.

Według zarządu grupy H&M, marka Cheap Monday wykazuje coraz niższą sprzedaż od dłuższego czasu. Z tego powodu podjęto decyzję o jej zamknięciu oraz zainwestowaniu pieniędzy w rozwój innych, bardziej dochodowych gałęzi. Do H&M należą między innymi & Other Stories, COS czy niedawno stworzony i nieco droższy Arket.

Cheap Monday zasłynął między innymi z dopasowanych dżinsów z kultową czaszką na tylnej metce. Do dziś uchodzą one za jedne z najwygodniejszych dżinsów dostępnych na rynku. Co ciekawe, marka angażowała się w ideę zrównoważonej mody: na stronie zabawne grafiki nadal informują o tym, by prać swoje rzeczy w 30 zamiast 60 stopniach, namawia do recyklingu nienoszonych ubrań oraz chwali się zrównoważonym rozwojem na poziomie 100% w roku 2018 (w 2016 było to zaledwie 8% i dotyczyło wyłącznie linii męskiej).

Niestety najwyraźniej te statystyki nie wystarczają, by marka nadal przynosiła zyski. Miejmy nadzieję, że H&M wdroży podobne strategie w pozostałych markach ze swojego portfolio.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s