„Camp. Notes of Fashion” – wystawa MET 2019

cd5b2251c626b4571648e934d533576c.jpg
Wystawa „Heavenly Bodies”/fot. vogue.com

9 maja w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku nastąpi oficjalne otwarcie dorocznej wystawy poświęconej modzie. Tematem przewodnim jest „Camp. Notes of Fashion”. Wystawę otworzy jak zwykle oficjalna gala MET, prawdopodobnie najwazniejsza impreza modowa na świecie, na którą wstęp mają tylko wybrani goście. 

Po spektakularnym sukcesie ubiegłorocznej wystawy poświęconej związkom mody i religii („Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”), którą odwiedziło ponad półtora miliona osób, przyszedł czas na kamp. Jak się okazuje, kamp nie jest wytworem współczesności – jego korzenie sięgają daleko aż do siedemnastego wieku. Wystawa sięgać będzie aż do czasów panowania Ludwika XIV, rozkładając na czynniki pierwsze proces powstawania konwencji stylistycznej polegającej na umiłowaniu wszystkiego, co sztuczne i przesadne.

Temat jest niezwykle ciekawy i niełatwy do zdefiniowania. Tym bardziej nie możemy się doczekać, jak poradzą sobie z nim goście MET Gali – warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest bowiem dopasowanie stroju do tematyki aktualnej wystawy. Nie zawsze ta zasada jest przestrzegana, jednak w ubiegłym roku większość zaproszonych stanęła na wysokości zadania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s