LVMH wprowadza nowe standardy produkcji egzotycznych skór

2018-louis-vuitton-original-calfskin-crocodile-petite-boite-chapeau-m43514-black-083152.jpg

Francuski koncern LVMH, skupiający takie światowe marki, jak Louis Vuitton, Dior czy Fendi, wydał właśnie oświadczenie dotyczące wprowadzenia nowych standardów produkcji skór egzotycznych. Sprawa dotyczy konkretnie pozyskiwania skór krokodyla.

Marki należące do konglomeratu Louis Vuitton Moet Hennessy należą do czołówki światowych marek luksusowych. W swojej ofercie mają między innymi torebki i galanterię wykonaną ze skór egzotycznych zwierząt, między innymi aligatorów. Mimo iż wykorzystywanie naturalnych futer i egzotycznych skór powoli odchodzi do lamusa i świat zwraca się raczej w kierunku etycznej mody, nie wszystkie marki są gotowe na tak drastyczny krok. Koncern LVMH nie jest jednak zupełnie obojętny na zachodzące zmiany i próbuje przynajmniej w pewnym stopniu zminimalizować cierpienie zwierząt i szkody dla środowiska.

Grupa ekspertów stworzyła więc pewne zasady, jakimi odtąd będą kierować się wszystkie marki podlegające francuskiemu koncernowi przy wyborze surowców. Wśród tych zasad wyodrębniono pięć założeń: szacunek dla lokalnej społeczności, zachowanie ciągłości gatunku, dobrostan zwierząt na wszystkich etapach życia (w tym również opieka weterynaryjna, odpowiednia jakość pożywienia oraz zapewnienie przestrzeni do życia), należyte warunki pracy oraz ochrona środowiska.

Koncern zamierza przyznać odpowiednie certyfikaty każdemu gospodarstwu dostarczającemu skóry dla przemysłu mody luksusowej do końca 2020 roku.

Oczywiście organizacje takie jak PETA nadal będą walczyć o całkowitą rezygnację z naturalnych futer i skór, należy jednak pochwalić decyzję podjętą przez LVMH. Nie jest to być może krok milowy w walce o etyczną i odpowiedzialną modę, ale na pewno ta decyzja wpłynie na kolejne zmiany w niedalekiej przyszłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s