Kolejny ślub w rodzinie królewskiej: księżniczka Eugenia wyszła za mąż

princess-eugenie-jack-brooksbank-wedding-e1539353616893.jpg

Zaledwie pół roku temu rodzina królewska świętowała zaślubiny księcia Harry’ego z amerykańską aktorką Meghan Markle. 12 października na ślubnym kobiercu stanęła wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia z Yorku. Jej wybrankiem został biznesmen Jack Brooksbank, z którym spotykała się od 8 lat.

Uroczystość odbyła się w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor, czyli dokładnie tam, gdzie miał miejsce ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle. Zaproszono ponad 800 gości – to o wiele więcej, niż podczas ślubu księcia Harry’ego i Meghan!

Oczywiście wszyscy niecierpliwie wyczekiwali widoku panny młodej w sukni ślubnej: Eugenia wybrała na tę okazję projekt brytyjskiej marki Peter Pilotto. Suknia z długim rękawem, dekoltem w kształcie litery V i podobnym głębokim wycięciem na plecach, z bardzo długim trenem i delikatnym kwiatowym motywem zachwyciła wszystkich gości, jak i komentatorów wydarzenia. Uzupełnieniem kreacji była tiara Greville Emerald, pożyczona od babci, krolowej Elżbiety II. Jednak jeszcze bardziej spektakularna była plisowana suknia autorstwa Zaca Posena, w której księzniczka Eugenia zaprezentowała się podczas wieczornego przyjęcia.

Choć brytyjska rodzina królewska ma wielbicieli na całym swiecie, a minione wydarzenie zaliczało się do jednego z najwazniejszych w ostatnich latach, to spora część opinii publicznej była krytyczna wobec tak wystawnego przyjęcia. Podobno sama ochrona pociągnęła zasobą wydatek rzędu 2 milionów funtów, a wszystko to ze środków publicznych… Biorąc pod uwagę fakt, że księżniczka Eugenia nie pełni w rodzinie królewskiej żadnej funkcji reprezentacyjnej, nic dziwnego, że budzi w społeczeństwie nieprzychylne reakcje.

eugenie-reception-dress.jpg

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s