Kris Van Assche dyrektorem artystycznym Berluti

kva

Po 11 latach owocnej współpracy z Diorem belgijski projektant Kris Van Assche pożegnał się z francuskim domem mody. Kilka dni temu został ogłoszony nowym dyrektorem arystycznym marki Berluti, zastępując na tym stanowisku Haidera Ackermanna, pełniącego tę funkcję przez zaledwie trzy sezony. 

Kris Van Assche znany jest ze swojej minimalistycznej, miejskiej estetyki. W ponad dziesięcioletniej pracy nad męskimi kolekcjami u Diora zasłynął z doskonałego łączenia innowacyjnych rozwiązań z dziedzictwem jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie.

Pierwszą kolekcję dla Berluti Van Assche pokaże w styczniu 2019 roku w Paryżu podczas menswear fashion week. Oprócz ubrań ready-to-wear projektant będzie odpowiedzialny także za obuwie i galanterię skórzaną. Jak sam przyznał na swoim Instagramie, z wielką przyjemnością zaakceptował nowe wyzwanie, jakie stawia dla niego marka Berluti, ponieważ zawsze pragnął budować mosty między własną wizją a dziedzictwem marki.

Na miejsce dyrektora kreatywnego Dior Homme wskoczył z kolei Kim Jones, który zaledwie dwa miesiące temu opuścił progi Louis Vuitton.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s