Mariusz Przybylski „Dark Wonderland” jesień/zima 2018/19

final-pokazu-mariusza-przybylskiego

Brzmi mrocznie i tajemniczo. Zarówno scenografia, lokalizacja (industrialne, surowe wnętrza starej drukarni), jak i kolekcja wpisują się w ten klimat, jednak nie zabrakło mocnych akcentów kolorystycznych i innych niespodzianek. Przybylski doskonale wie, jak budować napięcie. 

Choć kolekcja w głównej mierze opiera się na odcieniach czerni, grafitu i granatu, to caółą uwagę skutecznie przyciągają nasycone czerwienie, fuksja i ultrafiolet. Główną inspirację stanowiły z pewnoscią lata 80. Są modele stylizowani na Iana Curtisa, jest dużo spranego dżinsu, przerysowane ramiona, neony, pióra i punkowe katany. W kontrze do tak oczywistych odniesień stoją ultrakobiece wiktoriańskie koronki, tiul i udrapowane z niego falbanki, przezroczyste bluzki z bufiastymi rękawami i koronkowe rajstopy.

Propozycje dla mężczyzn są równie śmiałe: oprócz świetnie skrojonych marynarek i płaszczy oraz czarnych glolfów znalazły się marynarki z rękawami ozdobionymi rzędem nitów, spodnie imitujące skórę węża, kwiatowe hafty, a nawet golfy z transparentnymi wstawkami, eksponujące walory fizyczne modeli… Na szczególną uwagę zasługują takie detale, jak kontrastowe skarpetki czy też gładkie golfy wystające spod koszuli.

Przybylski z wyczuciem żongluje najświeższymi trendami: garnitury ozdobił lampasami, eleganckie bluzki zyskały nowoczesnego sznytu dzięki wstawkom przy dekolcie, jakby wyciętym ze sportowej bluzy, brawurowo łączy intensywną czerwień z ultrafioletem, tiul obsypuje groszkami.

Nie mogło też zabraknąć typowych już dla projektanta architektonicznych fasonów, łączonych materiałów, jak i spektakularnych kreacji na czerwony dywan – powłóczyste transparentne suknie czy też skomplikowane w kroju minisukienki z pewnością ozdobią niejedną ściankę.

nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_1nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_5nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_6nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_10nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_13nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_14nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_15nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_16nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_20nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_21nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_22nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_23nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_26nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_29nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_31nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_32nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_33nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_34nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_36nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_37nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_39nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_40nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_41nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_42nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_44nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_46nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_48nowa-kolekcja-mariusza-przybylskiego_49pokaz-mariusza-przybylskiegopokaz-mariusza-przybylskiego_1pokaz-mariusza-przybylskiego_3przybylski-zaprojektowal-takze-kilka-sukienek-w-wydaniu-maxi

 

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s