Virgil Abloh dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton

237304138

Roszady na stanowiskach dyrektorów kreatywnych trwają w najlepsze. W ubiegłym roku wiele informacji o niespodziewanych odejściach zelektryzowało świat mody: Christopher Bailey po 17 latach odszedł z Burberry, Phoebe Philo opuściła Céline, a Riccardo Tisci zostawił posadę w domu mody Givenchy. Na początku tego roku dowiedzieliśmy się również o zakończeniu współpracy Louis Vuitton z Kimem Jonesem, odpowiadającym za kolekcje męskie. O jego następcy spekulowano już od stycznia, jednak niedawno wątpliwości zostały rozwiane: dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton został oficjalnie Virgil Abloh. Kto stoi za tym tajemniczym nazwiskiem? 

Virgil Ablog urodził się w Stanach Zjednoczonych, jego rodzice pochodzą z Ghany. Jest założycielem stosunkowo młodej marki Off-White, w której łączy wysoką modę ze streetwearem. Wcześniej związany był ze środowiskiem muzycznym, a z wykształcenia jest architektem, jednak z modą miał już wcześniej do czynienia – w 2006 roku odbył staż w domu mody Fendi. Zasłynął z wielu DJ-skich występów oraz przyjaźni z Kanye Westem, który od początku wspierał jego działania w branży odzieżowej. Jego kreatywność i umiejętność łączenia wysokiej mody ze streetwearem były kluczowe przy wyborze kandydata na stanowisko u Louis Vuitton, marki z wieloletnią tradycją, która ma na celu również trafiać do młodszych odbiorców.

Jest to również przełomowa wiadomość z tego względu, iż Abloh jest trzecim w historii czarnoskórym projektantem obejmującym tak wysokie stanowisko we francuskim domu mody. Jako pierwszy osiągnął to Ozwald Boateng u Givenchy w latach 2004-2007, a następnie Olivier Roustening od 2011 roku będący za sterami Balmain.
Jakie zmiany czekają dom mody LV? Zobaczymy już wczerwcu, kiedy Virgil Abloh zaprezentuje swoją pierwszą kolekcję w Paryżu. Nowości czekają nas także u Diora, dokąd przeszedł Kim Jones. Będzie oczywiście odpowiedzialny za kolekcje męskie.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s