Bola „.chain.” wiosna/lato 2023

Motywem przewodnim najnowszej kolekcji marki Bola jest łańcuch. W interpretacji projektantki stanowi on sieć powiązań i połączeń, które egzystując obok siebie czasami plączą się, a czasami rozrywają, symbolizując podobne zależności w życiu.

Ola Bajer, założycielka marki Bola, ponownie umieszcza graficzne przedstawienie logo swojej marki w centrum kolekcji. Ogniwa łańcucha nadrukowanego na ubraniach, po bliższych oględzinach okazują się być splątanymi ze sobą literkami B – motyw ten pojawił się już między innymi w kolekcji .cloner.

Kolekcja jak łańcuch łączy ze sobą różne style, emocje – zależało mi na pokazaniu różnorodności, ponieważ wszystkim nam ona towarzyszy na co dzień. – wyjaśnia projektantka, Ola Bajer.

Kolekcja .chain. prezentuje całe spektrum stylu, w jakim porusza się projektantka. Są tu i garnitury będące odzwierciedleniem starannego krawiectwa, są sukienki z marszczeniami czy transparentne bluzki, jednak na pierwszy plan wysuwają się inspiracje streetwearem. Przeskalowane T-shirty, dresowe komplety, kurtki bomberki i spódniczki mini to elementy, z którymi Bola jest nierozerwalnie kojarzona. Całość uzupełniają niezbędne w kreowaniu charakterystycznego stylu akcesoria: pokrowce na bidony, rękawiczki, skarpetki czy szaliki.

W tej kolekcji Ola Bajer prezentuje nowe techniki druku – druk 3d oraz druk całopłaszczyznowy, wykonany na bawełnie pochodzącej od polskich producentów. Na szczególną uwagę zasługuje również autorska biżuteria, będąca połączeniem mieniącej się hologramowo iryzowanej stali ze srebrnymi elementami – ogniwami łańcucha w kształcie litery B. Kolorystyka ubrań ogranicza się do czterech mocnych kolorów: czerni, bieli, czerwieni i kobaltu. Noszone w total lookach lub blokach kolorystycznych zapewnią wyróżnienie z tłumu.

Premiera kolekcji łączy się z otwarciem pracowni wraz z showroomem marki BOLA na warszawskiej Pradze, dlatego też właśnie w tej przestrzeni została zrealizowana sesja zdjęciowa. Podczas sesji powstało video autorstwa Emilii Gumańskiej, znanej jako Okiem Emiko, które wraz z muzyką producentki  Katarzyny – Thirdeyedimension dopełnia wizualnie obraz kolekcji. 

Foto:Anna Jot /www.instagram.com/anna_jot_/
Modelka: Ola Munik / The Trend Scouting
Video: Emilia Gumańska/ Okime Emiko / www.instagram.com/emiko__okime/
Muzyka:Thirdeyedimension /www.instagram.com/thirdeyedimension/
Stylizacja: Mateusz Kołtunowicz / www.instagram.com/mateunia/
Make up: Magdalena Osowska / www.instagram.com/magdalenaosowska_/
Hair style: Sebastian Kobielski / www.instagram.com/houseofkobielski/
Nail style: Maria / www.instagram.com/manifest.studiio/
Support/ 3d :www.instagram.com/deplone_/
Podziękowania dla: www.instagram.com/catfootwearpl/  www.instagram.com/drmartensofficial/  www.instagram.com/instax.poland/  www.instagram.com/butik_optique/

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s