Natalia Siebuła „Po Sezonie” wiosna/lato 2023

Natalia Siebuła po raz kolejny zabiera nas w sentymentalną podróż w czasie, łącząc opowieść o modzie z historią lokalnej architektury. Tym razem cofamy się do ośrodka wczasowego w sercu Szwajcarii Kaszubskiej, a akcja rozgrywa się we wrześniu gdzieś w latach 80.

Ośrodek wczasowy „Relax” położony nad jeziorem Zakrzewie w Stawiskach to lokalna perła architektury. Tutejsza kawiarnia z dziobem wysuniętym w stronę jeziora, charakterystycznymi drewnianymi balustradami na balkonach i dużymi oknami, za którymi rozpościera się widok na okoliczne lasy to wymarzona sceneria do opowiedzenia kolejnej historii. Natalia Siebuła jak nikt inny potrafi snuć tego rodzaju opowieści – tym razem jest to okres po sezonie, kiedy cichnie gwar wczasowiczów, wokół panują pustki, a na zewnątrz niesamowity spokój i cisza pozwalają na odpoczynek w otoczeniu natury.

Piękno architektury i lokalnej przyrody stało się doskonałym tłem dla zaprezentowania nowej kolekcji projektantki. Utrzymana w duchu vintage przywołuje styl polskich kobiet z lat 80., a klimatyczne kadry sprawiają wrażenie, jakby pochodziły ze starego rodzinnego albumu. Bohaterka sesji w krótkiej zwichrzonej fryzurze, ubrana w garsonkę w pięknym, zgaszonym odcieniu czerwieni z ozdobnie wyciętymi brzegami i guzikami obciągniętymi tkaniną wygląda jak czyjaś mama właśnie spędzająca urlop w drewnianym domku nad jeziorem.

Kolekcja zawiera wiele innych perełek, jak choćby sukienkę o kimonowych rękawach z głębokim odcieniu niebieskiego, czerni lub beżu, bluzkę z ozdobnym falowanym kołnierzykiem czy minimalistyczny niebieski garnitur z szerokimi spodniami. Z tych projektów bije nostalgia oraz inspiracja szafami naszych mam i cioć.

Autentyczność przekazu, a także zabawa konwencją, z jaką Natalia Siebuła snuje swoje opowieści, za każdym razem chwyta tak samo za serce. Jej determinacja w zatrzymywaniu na fotografiach wyjątkowości starych, dziś często uznawanych za „przeżytki” budynków jest godna największego podziwu.

Zdjęcia: Piotr Czyż

Modelka: Marianna Zydek

Biżuteria: Anna Ławska

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s