Magda Butrym Pre-Spring 2023

Magda Butrym po raz kolejny udowodniła, że tam gdzie inni widzą kicz, można znaleźć piękno. Połączenie dwóch pozornie nieprzystających do siebie estetyk pozwoliło wydobyć projektantce ich najciekawsze elementy.

Magda Butrym to projektantka zręcznie żonglująca estetykami niebezpiecznie zbliżającymi się do granicy kiczu i przesady. Jej kolekcje słyną z zamiłowania do sylwetki z lat 80. – mocno zarysowanych ramion, minimalistycznych, surowych i przeskalowanych form skontrastowanych z tymi ultra kobiecymi i dopasowanymi. Jednocześnie projektantka wplata elementy pozornie nie pasujących do siebie nurtów, na przykład lat 20., dzikiego zachodu czy folkowego rękodzieła.

W kolekcji poprzedzającej wiosnę Butrym pokusiła się o zestawienie typowego dla siebie power dressingu z McBling, czyli trendem panującym w latach 2000. Charakteryzował się on sporą ilością różu i błysku, co dotychczas kojarzyło się już wyłącznie w kategoriach złego gustu. Czy dwa tak odległe od siebie bieguny mogą razem współgrać? Okazuje się, że tak!

Magda Butrym jest mistrzynią w łączeniu nieoczywistych stylów. Prążkowany płaszcz z przesadnie szerokimi ramionami został zestawiony z pasującymi spodniami oraz gorsetowym topem; elegancki smoking jest o kilka rozmiarów za duży, a zamiast eleganckich spodni pojawiły się biodrówki; w roli wieczorowej sukni z kolei wystąpiły mocno wycięte body oraz obcisłe dżersejowe dzwony.

W kolekcji znajdują się też elementy kojarzone stricte z McBling, na przykład kusy błyszczący top czy dżinsy wyszywane kryształkami, a także klasyki od Magdy Butrym: doskonale skrojone marynarki, garniturowe spodnie i płaszcze. Nie zabrakło seksownych drapowanych sukienek mini czy kolejnej interpretacji naked dress. Fanki projektantki będą też zachwycone zwiewną maksi w kolorze różu.

Jak zawsze uzupełnieniem kolekcji są elementy wykonane ręcznie na szydełku, buty oraz efektowna biżuteria z kryształków, pereł i trójwymiarowych kwiatów, wpisująca się w nurt y2k.

Zdjęcia: Carin Backoff
Modelki: Britt Oosten, Kaja Wojakowska
Fashion Stylist: Barbara Martelo
Make Up: Dariia Diary
Fryzury: Łukasz Pycior
Set Design: Anna Szczęsny Studio 
Art Direction: Anna Grunwald
Produkcja: Warsaw Creatives

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s