Daniel Lee dyrektorem kreatywnym Burberry

Daniel Lee; fot. highxtar.com

Nieoczekiwany zwrot akcji tuż po rozpoczęciu londyńskiego tygodnia mody: Daniel Lee, ex-dyrektor kreatywny Bottegi Venety, zajmie miejsce Riccarda Tisci w Burberry. Zmiany w brytyjskiej marce ogłoszono zaledwie dwa dni po premierze jej pokazu w Londynie.

Prawie rok musiał czekać Daniel Lee na kolejny atrakcyjny angaż, po tym jak koncern Kering zdecydował o zakończeniu jego współpracy z włoskim domem mody Bottega Veneta. Projektant posiadający doświadczenie między innymi w Celine, tchnął we włoską markę nowoczesnego ducha i wypuszczał bestseller za bestsellerem. Za jego sprawą fashionistki na całym świecie na powrót pokochały kultowe plecionki, tym razem w przeskalowanej wersji, sandałki z kwadratowymi noskami czy odcień zieleni nazwany Bottega Green.

28 września, czyli niecały rok po odejściu Lee z Bottegi Venety, ogłoszono roszady na stanowisku dyrektora kreatywnego w Burberry. Od czterech lat u steru brytyjskiej marki znajdował się Riccardo Tisci. Jego odejście jest równie sporym zaskoczeniem, co objęcie tegoż stanowiska przez Daniela Lee. Jak bardzo zmieni się wizerunek Burberry wykreowany przez Tisci’ego, dowiemy się już w lutym przyszłego roku. Lee planuje rozpocząć pracę już 3 października, projektując kolekcję na jesień i zimę 2023.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s