Daniel Lee opuszcza dom mody Bottega Veneta

fot. https://sneakerspirit.com/

Decyzja dyrektora kreatywnego Bottegi Venety o opuszczeniu posady we włoskim domu mody to nie lada zaskoczenie dla całej branży. Pełniący tę funkcję od 2018 roku Brytyjczyk spopularyzował markę i znacznie podniósł sprzedaż, zwłaszcza akcesoriów, na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Daniel Lee objął stanowisko dyrektora kreatywnego Bottegi Venety w 2018 roku. Zastąpił wówczas Tomasa Meiera, który piastował to stanowisko przez ostatnie 18 lat. Jego zadaniem było odmłodzenie włoskiego domu mody i spopularyzowanie go również wśród młodszych odbiorców. Doświadczenie w Celine u boku Phoebe Philo sprawiło, że już po pierwszej kolekcji dla Bottegi Venety markę zaczęto kojarzyć z #oldceline, a nowy kierunek nazwano #newbottega. Lee wyniósł projektowanie akcesoriów na zupełnie nowy poziom. Torebki i buty z charakterystyczną dla włoskiej marki plecionką to do dziś jedne z najbardziej pożądanych dodatków w szafach fashionistek.

We wspólnym oświadczeniu wydanym przez Lee i zarząd domu mody Bottega Veneta, obie strony potwierdziły zakończenie współpracy. Z obu stron padały słowa podziękowania – od dyrektora generalnego Leo Rongone za unowocześnienie marki i przyczynienie się do jej rozwoju, od samego Lee za możliwość tworzenia nowej wizji marki wraz z utalentowanym zespołem i zdobycie nowego doświadczenia. W komunikacie zapowiedziano również, że wkrótce dom mody ogłosi nowy kierunek twórczy oraz nazwisko nowego dyrektora kreatywnego.

Oświadczenie o zakończeniu współpracy z włoską marką wydano na dzień przed rozdaniem nagród CFDA, w których Lee został nominowany w kategorii „najlepszy projektant zagraniczny”. Nie wiadomo na razie, kto zastąpi Daniela Lee na stanowisku dyrektora kreatywnego Bottega Veneta, ani jakie są jego plany na przyszłość.Czy przejmie on stery w jednym z brandów spod szyldu Kering, do którego należy włoski dom mody?

2 Comments

  1. Pingback: Nagrody CFDA 2021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s