Kolor roku 2022 Pantone – Veri Peri

pantone.com

Instytut Pantone jak co roku wybrał kolor, który według prognoz ekspertów zdominuje nie tylko modę ale i wnętrza czy sztukę oraz świat wirtualny. Veri Peri to jasny odcień fioletu wpadający w błękit, łagodniejszy od Ultraviolet wybranego jako kolor roku 2018, ale bardziej nasycony niż Millenial Purple, popularny dwa lata poźniej.

Obejmujący cechy niebieskości, ale jednocześnie posiadający fioletowo-czerwony podton, PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje pełne wigoru, radosne nastawienie i dynamiczną prezencję, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji.

Veri Peri ma być symbolem globalnego ducha czasu i przemian, jakie przechodzimy. Kiedy wychodzimy z okresu izolacji, nasze pojęcia i standardy zmieniają się, a nasze życie – fizyczne i wirtualne – łączy się w zupełnie nowy sposób. Projektowanie cyfrowe pozwala na przekraczanie granic rzeczywistości i otwiera drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy tworzyć i odkrywać nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach, rosnącej popularności metaverse oraz coraz liczniejszej społeczności artystycznej w świecie digital, Veri Peri ilustruje fuzję współczesnego stylu życia i sposób, w jaki kolorystyczne trendy w świecie cyfrowym manifestują się w świecie fizycznym.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s