Ania Kuczyńska powraca z butikiem stacjonarnym

Ania Kuczyńska powraca na modową mapę Warszawy ze stacjonarnym butikiem. Tym razem sklep projektantki usytuowany jest przy ulicy Rozbrat 28/30 na Powiślu.

Zamknięcie butiku na Mokotowskiej na początku pandemii stanowiło koniec pewnej epoki – po dziesięciu latach najbardziej charakterystyczne miejsce na modowej mapie stolicy przeniosło się do świata wirtualnego. Jednak już wtedy projektantka zapowiadała, że to koniec pewnego rozdziału i jednocześnie początek nowego.

Tydzień temu Kuczyńska powróciła ze stacjonarnym butikiem, w nowej lokalizacji i z nowoczesnym designem. Umiejscowiony na warszawskim Powiślu butik mieści się w kamienicy Gutgelda, zniszczonej w czasie wojny, następnie odbudowanej w latach 80. W projektowaniu wnętrza uczestniczyły dwa pokolenia – Ania Kuczyńska wraz ze swoim tatą, architektem Witoldem Kuczyńskim.

Punktem wyjścia była biel, symbol nowego początku i odrodzenia. W kontrze do czystej przestrzeni pojawiły się elementy z organicznego drewna, krzesła inspirowane góralską tradycją z Polski i Portugalii, a także złote logo marki wykonane z prawdziwych płatków złota przez pracownię Swada. Z zewnątrz uwagę zwraca czarna fasada z przeszkloną witryną, inspirowana latami 30. Nowy butik zawiera wszystko, co charakterystyczne dla stylu projektantki: minimalizm, przywiązanie do tradycyjnego rzemiosła i konsekwencję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s