Bohoboco • Perfume – New Stories

Bohoboco • New Stories to dwa nowe zapachy z kolekcji Bohoboco • Perfume. Stworzone przez Michała Gilberta Lach, odzwierciedlają jego podróż w głąb siebie, wspomnienia i emocje z przeszłości. Dwie nowe kompozycje o intrygujących nazwach Yellow Rose Incense oraz Dark Vinyl Musk to zapachy uniseks – idealne dla każdego, bez względu na płeć.

Zamknięte w minimalistycznych kryształowych flakonach zapachy zainspirowane żółtą różą i płytą winylową stanowią metaforę ostatnich lat doświadczeń ich kreatora. Wspomnienia z dzieciństwa mieszają się z silnymi emocjami, tworząc wyjątkowe i tajemnicze nuty.

Yellow Rose Incense to połączenie kontrastów: ostre i intensywne aromaty goździków, otulające kadzidło, piżmo i bursztyn, głębia woni róży oraz oud z drzewa agarowego.
Dark Vinyl Musk to z kolei kwintesencja życia: mroczne nuty winylu i skóry, magnetyzujące piżmo i kadzidło, wreszcie hipnotyzująca róża będąca symbolem jasnej strony świata.

Obie te kompozycje stanowią metaforę doświadczeń, nadziei i przemiany, które są wpisane w nasze życie. Jest to swego rodzaju podsumowanie ostatnich lat twórczej pracy Michała Gilberta Lach.

„Goniąc za ideałem piękna, miałem poczucie, że zatapiam się w coraz ciemniejszych i bardziej mrocznych energiach, z których jedyną drogą wyjścia była wewnętrzna przemiana. Kiedy odrodziłem się na nowo, postanowiłem zdobyte doświadczenie zamknąć w nowych kompozycjach opowiadając o trudnych, ale jakże istotnych momentach mojego życia, które po przebudzeniu okazały się najpiękniejszymi klejnotami otrzymanymi od losu”.

Brzmi nieco dramatycznie, jednak w istocie historia projektanta nie zawsze była usłana różami. Początki Michała Gilberta Lach brzmią jak typowa historia chłopca zafascynowanego modą i pięknem, szyjącego dla mamy, siostry i lalek. Jednak nasz bohater od początku marzył o tworzeniu perfum pod własnym nazwiskiem. Marzenie to ziściło się dopiero w 2012 roku, już po ogromnym sukcesie marki odzieżowej Bohoboco. Okazało się, że rynek perfum w Polsce, zwłaszcza tych tworzonych przez projektantów jest jeszcze niszą, którą trzeba zapełnić. Tak powstała kompozycja Nr 1, a następnie w 2016 pojawiła się kolekcja ośmiu zapachów Bohoboco Perfume.

Pod koniec 2020 roku projektant zdecydował o zakończeniu działalności związanej z projektowaniem mody. Dla wielu osób jest to koniec pewnej epoki – Bohoboco była marką uwielbianą przez gwiazdy i często widywaną na czerwonych dywanach. Na szczęście ta decyzja nie oznacza całkowitego końca marki – perfumy okazały się być najsilniejszym rdzeniem całego przedsięwzięcia, dowodząc tym samym o sile dziecięcych marzeń ich twórcy.

Dziś niepowtarzalne zapachy marki podbijają serca miłośników perfum na całym świecie, zdobywając po drodze liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi The Fragrance Foundation UK Awards czy ELLE Style Awards. Mimo to marka skromnie komunikuje, że to dopiero początek jej drogi i ekspansji na rynki międzynarodowe.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s