Serafin Andrzejak „Hoodie, but lipstick” jesień/zima 2020

„Hoodie, but lipstick” to pierwszy eksperyment Serafina Andrzejaka ze stylistyką streetwearową. Większość z nas kojarzy projektanta z programu telewizyjnego „Project Runway”, w której Andrzejak prezentował swoje umiejętności w szyciu miarowym. Nowa kolekcja oznaczała dla niego wyjście ze strefy komfortu.

Według Andrzejaka, nawet wysokie krawiectwo może z powodzeniem stać się elementem codziennego życia i otaczającej nas przestrzeni. Właśnie dlatego jako tło kampanii projektant wybrał targowisko – osadzenie mody w codziennym krajobrazie pozwala na postrzeganie jej w sposób mniej pompatyczny, jako coś osiągalnego i dostępnego. Ponieważ to moda jest dla nas, a nie na odwrót.

Kolekcją „Hoodie” projektant udowodnił, że potrafi wykorzystywać zmieniające się trendy i potrzeby klientów. Dresy, które na dobre rozgościły się w naszych szafach, u Andrzejaka stanowią główny element garderoby. Bluzy z podwójnym kapturem, długimi troczkami zabezpieczonymi przed ‚uciekaniem’ czy te krótkie, zakończone ściągaczem to prawdziwa gratka dla wielbicielek i wielbicieli streetwearu. Dodatkowo projektant użył modnych pasteli: mięty, lawendy, błękitu i beżu, które pozwalają na tworzenie total looków lub łączenia poszczególnych elementów w bloki kolorystyczne.

Streetwear miesza się tu z kobiecymi akcentami, takimi jak cekinowe spodnie, przedłużane koszule z ostro zakończonymi kołnierzykami czy falbaniasta spódnica, wykonana przewrotnie z ortalionu z efektem benzyny. Kampania inspirowana eklektyczną estetyką lat 90. łączy w sobie wiele kontrastów: z jednej strony bazarowy kicz, z drugiej kobiece atrybuty takie jak szpilki czy czerwona szminka, z trzeciej zaś po prostu wygodę i nieprzejmowanie się zasadami. Sam projektant mówi, że w modzie dozwolone jest wszystko, a ogranicza nas jedynie poczucie własnej wygody i stylu.

Zdjęcia: Dawid Grzelak
Modelka: Alicja Łabądź/ A S Management
Make-up: Aneta Paciorek
Produkcjaq: Serafin Andrzejak, Kasia Błaszczyk, Wojciech Taraszkiewicz, Gabriela Łaskowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s