Gabriela Hearst dyrektor kreatywną Chloe

Trzeciego grudnia nastąpiło oficjalne odejście poprzedniej dyrektorki kreatywnej Chloé, Natashy Ramsay-Levi. Podzieliła się ona tą wiadomością na swoim Instagramie, gdzie podziękowała za owocne cztery lata oraz wsparcie w podjętej przez siebie decyzji. Zaledwie cztery dni później ujawniono, kto zastąpi Francuzkę na tym stanowisku.

Nową dyrektor kreatywną Chloé została pochodząca z Urugwaju Gabriela Hearst, od pięciu lat z sukcesami prowadząca swoją własną markę. Prawdopodobnie to jej determinacja w tworzeniu zrównoważonej i odpowiedzialnej mody sprawiła, iż stała się pożądaną kandydatką.

W wywiadzie dla WWD Riccardo Bellini, CEO francuskiego brandu powiedział, że wartości i przekonania marki są równie istotne, jak produkty i estetyka, a wizja bardziej odpowiedzialnej mody ucieleśnia wartości i poczucie zaangażowania dzisiejszych kobiet Chloé. Zrównoważony rozwój coraz częściej staje się tematem rozmów, a od firm, również tych luksusowych, coraz częściej wymaga się transparentności.

Warto przypomnieć, że Gabriela Hearst w przeciągu zaledwie 5 lat prowadzenia działalności pod własnym nazwiskiem zdobyła ogromną popularność w świecie mody. W ramach New York Fashion Week zorganizowała pierwszy neutralny pod wzglęgem emisji CO2 pokaz mody, z kolei w 2020 otrzymała tytuł amerykańskiej projektantki roku od CFDA. W swoich projektach używa innowacyjnych, ekologicznych materiałów, redukuje użycie plastiku i wykorzystuje materiały z poprzednich kolekcji oraz tzw. dead stocki, czyli gotowe ubrania zalegające w magazynach, niemające szansy na sprzedaż.

Pierwszy efekt współpracy zobaczymy wiosną, gdy prezentowana będzie kolekcja na sezon jesień-zima 2021. Gabriela Hearst nie rezygnuje z równoległego projektowania dla własnej marki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s