Glenn Martens dyrektorem kreatywnym Diesel

Renzo Rosso i Glenn Martens, fot. Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Nie jest to bynajmniej nowa wiadomość, ponieważ po pierwsze – Martens objął stanowisko na początku października, po drugie – współpracuje z marką Diesel już od 2018 roku. Będzie to jednak z pewnością udana i interesująca współpraca, biorąc pod uwagę doświadczenie projektanta w marce Y/Project.

Glenn Martins pochodzi z Belgii, kolebki awangardowych projektantów. Po studiach w renomowanej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii pracował dla Jeana Paula Gaultiera. Niedługo potem trafił pod skrzydła Johana Serfaty, założyciela marki Y/Project, gdzie rozwijał umiejętności związane z pracą nad dżinsem. W 2013 roku, po śmierci Serfaty, Martens przejął stery marki.

Jego projekty inspirowane szeroko pojętym streetwearem – dżinsy z głębokim wycięciem w kształcie litery V na przodzie, nogawki przypięte do pasa jak pończochy, płaszcze z podwójnymi klapami lub zupełnie zdekonstruowane, przyciągnęły uwagę samego Renzo Rosso, założyciela kultowej marki Diesel. Nic więc dziwnego, że już w 2018 roku Martens został zaproszony do współpracy w projekcie Diesel Red Tag, celebrującym 40-lecie marki.

Z początkiem października Belg oficjalnie przejął obowiązki dyrektora kreatywnego Diesel.

„Jestem zaszczycony i podekscytowany dołączeniem do rodziny Diesel” – powiedział Glenn. Z kolei Renzo Rosso w oświadczeniu podkreślił: „Odkąd poznałem Glenna w 2017 roku, widziałem, jak jego doświadczenie rośnie, a jego talent się umacnia. Współpraca z nim nad Diesel Red Tag, wspólne przeglądanie archiwów i dziedzictwa naszej firmy, obserwowanie, jak wchodzi w interakcję z marką, zbliżyło nas do siebie i cieszę się, że teraz objął ster Diesel, gdzie połączy swoją wizję projektowania z ikonoklastycznymi wartościami tej wyjątkowej marki”.

Martens nie rezygnuje z projektowania dla Y/Project – zamierza połączyć pracę w obu firmach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s