Osnowa „Together” jesień/zima 2020

„Together. Close to nature, close to each other” – to motto nowej kolekcji marki Osnowa. Jej założycielki – Paulina Sołtak i Paulina Wardak – zaprosiły do sesji trzy kobiety w różnym wieku, by podkreślić uniwersalność i ponadczasowość projektów. Nowa kolekcja łączy w sobie wygodę i prostotę z założeniami etycznej i zrównoważonej mody, korzystając z coraz silniej zaznaczającej się potrzeby dążenia do minimalizmu.

Uniwersalne, proste fasony – dżinsy z podwyższonym stanem długości nad kostkę, koszule bez zbytecznych detali, perfekcyjnie przylegające do ciała body, oszczędne w formie jednorzędowe płaszcze – to doskonale zaprojektowana kapsuła, dzięki której możemy dowolnie łączyć i mieszać ze sobą różne elementy. Nawet jeśli sięgniemy po te z poprzedniej kolekcji, wszystko będzie do siebie pasować niczym kawałki układanki. Pomaga w tym stonowana, neutralna kolorystyka oparta na jasnym beżu, granacie, czerni i grafitowej szarości.

Idea bezsezonowej garderoby to stosunkowo nowy pomysł, jednak na szczęście coraz więcej marek obiera ten kierunek. Osnowa jest najlepszym tego przykładem. Kapsułowa garderoba, w której kolory ze sobą współgrają, fasony są możliwie uproszczone, a każdy element wykonany jest z nowatorskich, ekologicznych materiałów to inwestycja nie tylko w spójną szafę, ale też w dobro planety. Dzięki temu kupujemy mniej, a każdy element jest dobrze przemyślany.

A propos materiałów: w nowej kolekcji oprócz poliestru z plastikowych butelek wyławianych z oceanów, elastanu z recyklingu czy tencelu, znalazł się organiczny jedwab i wełna, a także Re-Verso – wełna pochodząca z recyklingu. Materiały te posiadają odpowiednie certyfikaty gwarantujące etyczność i transparentność ich produkcji, a przy ich wytwarzaniu zużywa się do 95% mniej wody i do 60% mniej energii.

Zdjęcia: Karolina Wilczyńska
Asystent fotografa: Jakub Krul
Modelki: Irena Wielocha, Mila Zbinkowska, Olivia Wat
Stylizacja: Gosia Białobrzycka / Van Dorsen Artists
Makijaż i fryzury: Paulina Kurowiak
Produkcja: Zuza Gąsiorek, Joanna Dziel / sidorowicz.co

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s