KTW Fashion Week 4 przełożony

fot. KTW Fashion Week

„Po wielu miesiącach przygotowań do wydarzenia, zwrotach akcji i zmian koncepcji związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, podjęliśmy trudną dla nas, ale odpowiedzialną decyzję, aby KTW FW 4 przełożyć na wiosnę 2021” – to oficjalny komunikat opublikowany na Instagramie KTW Fashion Week. Wszyscy, którzy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie terminu tegorocznej edycji wydarzenia, będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Pandemia zbiera coraz szersze żniwo. Druga fala zakażeń rośnie w zastraszającym tempie, wiele branż boryka się z poważnym kryzysem. Tygodnie mody w Nowym Jorku i Londynie transmitowano przez internet, te w Paryżu i Mediolanie odwiedziło znacznie mniej osób niż poprzednio. Jak radzi sobie z tym polska moda? Dotychczas anulowano lub przeniesiono na inny termin niektóre konkursy dla projektantów, natomiast bez zmian odbył się między innymi warszawski Fashion Designer Awards.

Polski tydzień mody organizowany od 3 lat w Katowicach początkowo miał odbyć się na przełomie października i listopada. Nieprzewidywalna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa sprawiła, że organizacja wydarzenia stanęła pod znakiem zapytania. Pod koniec października na Instagramie KTW Fashion Week pojawiło się oświadczenie organizatorów:

Drodzy Przyjaciele KTW Fashion Week, Projektanci, Dziennikarze, Styliści, Modelki i Modele, Koledzy i Koleżanki! Po wielu miesiącach przygotowań do wydarzenia, zwrotach akcji i zmian koncepcji związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, podjęliśmy trudną dla nas, ale odpowiedzialną decyzję, aby KTW FW 4 przełożyć na wiosnę 2021. Sytuacja jest dynamiczna, lecz wierzymy, że będziemy mogli razem z Wami cieszyć się z kolejnej edycji.

Decyzja, jaką podjęto w tej sprawie, wydaje się być jedynym słusznym i odpowiedzialnym rozwiązaniem z uwagi na sytuację, w jakiej obecnie się znajdujemy. Jak na razie nie określono dokładnego terminu czwartej edycji KTW Fashion Week. Mamy natomiast nadzieję, że bliższe informacje na ten temat pojawią się wczesną wiosną 2021 roku.

Pracujemy cały czas nad kolejną edycją, nie odwołujemy wydarzenia, lecz je przenosimy na kolejny sezon, tworzymy program wydarzenia, zapraszamy gości i projektantów – zarówno tych młodych jak i uznane nazwiska. Jak co roku planujemy także obecność zagranicznych gości.

– mówi Anna Puślecka, dyrektor kreatywna KTW Fashion Week i PR Manager Fundacji Giesche.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s