KTW Fashion Week 4 odwołany

fot. KTW Fashion Week

„Po wielu miesiącach przygotowań do wydarzenia, zwrotach akcji i zmian koncepcji związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, podjęliśmy trudną dla nas, ale odpowiedzialną decyzję, aby KTW FW 4 przełożyć na wiosnę 2021” – to oficjalny komunikat opublikowany na Instagramie KTW Fashion Week. Wszyscy, którzy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie terminu tegorocznej edycji wydarzenia, będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Pandemia zbiera coraz szersze żniwo. Druga fala zakażeń rośnie w zastraszającym tempie, wiele branż boryka się z poważnym kryzysem. Tygodnie mody w Nowym Jorku i Londynie transmitowano przez internet, te w Paryżu i Mediolanie odwiedziło znacznie mniej osób niż poprzednio. Jak radzi sobie z tym polska moda? Dotychczas anulowano lub przeniesiono na inny termin niektóre konkursy dla projektantów, natomiast bez zmian odbył się między innymi warszawski Fashion Designer Awards.

Polski tydzień mody organizowany od 3 lat w Katowicach początkowo miał odbyć się na przełomie października i listopada. Nieprzewidywalna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa sprawiła, że organizacja wydarzenia stanęła pod znakiem zapytania. Pod koniec października na Instagramie KTW Fashion Week pojawiło się oświadczenie organizatorów:

Drodzy Przyjaciele KTW Fashion Week, Projektanci, Dziennikarze, Styliści, Modelki i Modele, Koledzy i Koleżanki! Po wielu miesiącach przygotowań do wydarzenia, zwrotach akcji i zmian koncepcji związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, podjęliśmy trudną dla nas, ale odpowiedzialną decyzję, aby KTW FW 4 przełożyć na wiosnę 2021. Sytuacja jest dynamiczna, lecz wierzymy, że będziemy mogli razem z Wami cieszyć się z kolejnej edycji.

Decyzja, jaką podjęto w tej sprawie, wydaje się być jedynym słusznym i odpowiedzialnym rozwiązaniem z uwagi na sytuację, w jakiej obecnie się znajdujemy. Jak na razie nie określono dokładnego terminu czwartej edycji KTW Fashion Week. Musimy uzbroić się w cierpliwość, a w tak zwanym międzyczasie wspierać nasze rodzime biznesy i pomóc im wyjść z kryzysu obronną ręką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s