Wystawa Iris Van Herpen „Alchemic Couture” – relacja

16 października w Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze odbył się wernisaż wystawy „Alchemic Couture„. Wystawa poświęcona holenderskiej projektantce Iris Van Herpen umożliwiła odwiedzającym ją gościom przyjrzeć się z bliska niesamowitym projektom łączącym awangardową modę ze sztuką i nowoczesną technologią.

Wyselekcjonowane przez Wojciecha Piotra Onaka projekty przedstawiają różne okresy pracy twórczej Iris Van Herpen: od mrocznej kolekcji „Mummification” z 2009 roku, przez awangardową „Voltage” z 2013 aż po najnowsze, surrealistyczne „Hypnosis” i „Shift Souls”. Oprócz kreacji widzianych na wybiegu w Paryżu, na wystawie nie zabrakło równie awangardowych butów. Modele o futurystycznych kształtach zrealizowane we współpracy z marką United Nude czy japońskim projektantem Noritaka Tatehana stanowiły doskonałe uzupełnienie ekspozycji.

Ujrzenie z bliska skomplikowanych detali i precyzyjnej pracy ludzkich rąk w połączeniu z niekonwencjonalnymi materiałami to niepowtarzalne przeżycie. Dodatkowo w ramach wystawy wyświetlono wywiad z projektantką i jej wieloletnim współpracownikiem, Philipem Beesley’em, a także filmy z pokazów mody.

Choć zapowiadano obecność projektantki na wernisażu, utrudnienia związane z pandemią uniemożliwiły jej pojawienie się w Polsce. Wystawę „Alchemic Couture” można odwiedzać do końca stycznia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s