„Alchemic Couture” – wystawa Iris Van Herpen w Starym Browarze

fot. materiały prasowe

Już w połowie października w Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze zagości wystawa holenderskiej projektantki Haute Couture, Iris Van Herpen. „Alchemic Couture” ma przybliżyć wizjonerski proces twórczy projektantki, łączący w sobie elementy rzemiosła, sztuki i technologii.

Iris Van Herpen to nazwisko doskonale znane miłośnikom nie tylko mody wysokiej. Awangardowe kreacje wykonane z niebywałą precyzją i kunsztem właściwym Haute Couture, tworzone nie tylko przy pomocy rąk lecz także między innymi drukarek 3D, przyniosły projektantce uznanie i rzeszę fanów.

Iris van Herpen postrzega Haute Couture jako język transformacji  i interdyscyplinarny byt wyłaniający się z przestrzeni, w której przeplatają się innowacje oraz rzemiosło. Związana z tańcem,  zainspirowana  baletem klasycznym projektantka rozważa ruch jako metamorficzną siłę, która w połączeniu z modą może rozszerzyć formę ludzkiego ciała – rzeźbiąc niepowtarzalne sylwetki lub odzwierciedlając sposób poruszania się.

Od 2011 roku Holenderka regularnie pokazuje kolekcje w ramach paryskiego tygodnia mody Haute Couture. Wystawa „Alchemic Couture” obejmować będzie wiele lat pracy Iris van Herpen, jej poszukiwania artystyczne i technologiczne, w tym kluczowe współprace, które na przestrzeni lat przyczyniły się do przekształcenia krajobrazu Couture. Wystawa ma podkreślić w szczególności nieustającą współpracę Iris van Herpen i Philipa Beesleya, która odzwierciedla ich wspólną pasję do konstrukcji architektonicznych, a także ich nieustępliwą eksplorację materii – jej granic i kompozycji.

Otwarcie wystawy zaplanowano na 16 października. Publiczność będzie mogła podziwiać dzieła starannie wyselekcjonowane wspólnie z kuratorem wystawy Wojciechem Piotrem Onakiem. Na wernisażu obecna będzie również sama projektantka.

IVH COUTURE SPRING SUMMER 2019 fot. materiały prasowe

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s