Matthew M. Williams nowym dyrektorem kreatywnym Givenchy

https___hypebeast.com_image_2020_06_givenchy-matthew-m-williams-artistic-director-alyx-0

Po zaledwie trzech latach na stanowisku dyrektor kreatywnej domu mody Givenchy, Clare Waight-Keller została odwołana ze swojej funkcji. Spekulacjom o jej następcy nie było końca, mało kto jednak spodziewał się, że wybór padnie na młodego i jeszcze mało znanego projektanta prowadzącego własną niezależną markę.

Matthew M. Williams to postać kojarzona z muzyką równie mocno co z modą. Bardzo szybko porzucił studia na wydziale sztuki dla pracy na własny rachunek i na dłuższy czas związał się z branżą muzyczną. Budował swoją karierę dbając o wizerunek takich gwiazd jak Lady Gaga czy Kanye West, tworząc dla nich między innymi stroje sceniczne. Pozwoliło mu to nawiązać siatkę przyjaźni, bardzo przydatną w niedalekiej przyszłości młodego adepta projektowania.

W 2015 roku Williams założył własną markę odzieżową Alyx. Prezentowane w Paryżu kolekcje charakteryzują się nowoczesnym podejściem do luksusowego streetwearu, okraszonego odrobiną mrocznego gotyku. Prawdopodobnie nie zobaczymy już u Givenchy kobiecych sukienek w stylu starego Haute Couture, możemy za to spodziewać się powrotu mrocznego glam rocka z czasów Riccarda Tisci, z nowoczesnym streetwearowym twistem.

W swojej autorskiej marce Williams kładzie również ogromny nacisk na zrównoważoną modę – korzysta w głównej mierze z materiałów z recyklingu oraz ekologicznych technik barwienia tkanin. Mamy więc nadzieję, że pod jego okiem podobne działania zostaną także wdrożone w domu mody Givenchy.

Pierwsza kolekcja Givenchy zaprojektowana przez Williamsa zostanie zaprezentowana w październiku tego roku w Paryżu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s