Clare Waight Keller żegna się z Givenchy

Clare-Waight-Keller-1280x720

Zaskakująca informacja pojawiła się dwa dni temu na Instagramie dyrektor kreatywnej francuskiego domu mody Givenchy. Projektantka powiadomiła swoich obserwatorów o swoim odejściu ze stanowiska, które piastowała tam przez ostatnie trzy lata. 

„Jako pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora kreatywnego legendarnego domu mody, czuję się zaszczycona możliwością kontynuowania dziedzictwa marki. Po trzech wspaniałych latach nadszedł czas na zamknięcie rozdziału w Givenchy”.

Projektantka wystosowała podziękowania dla wszystkich pracowników atelier oraz całego zespołu Givenchy, wyraziła też swoją wdzięczność za otrzymanie możliwości pracy nad kolekcjami Haute Couture.

Clare Waight Keller objęła stanowisko dyrektor kreatywnej Givenchy w 2017 roku, wcześniej piastowane przez Riccardo Tisci’ego od dwunastu lat. Była pierwszą kobietą na tym stanowisku, co niestety do tej pory stanowi we Francji rzadkość – oprócz niej podobną funkcję pełni Maria Grazia Chiuri u Diora. Clare przez trzy lata swojej pracy ułagodziła nieco mroczny i gotycki wizerunek wykreowany przez Tisci’ego, wskrzesiła też linię Haute Couture, która okazała się ogromnym sukcesem. Prywatnie przyjaźniła się z księżną Sussex, Meghan, dla której zaprojektowała suknię ślubną.

Zarówno powody odejścia jak również nazwisko jej następcy nie są jeszcze znane, choć spekuluje się już na temat wielkiego powrotu Phoebe Philo. Natomiast na swoim Instagramie projektantka dała wyraźnie do zrozumienia, że niedługo szykuje się kolejny rozdział w jej zawodowej karierze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s