Vogue Italia wypuszcza białą okładkę na kwiecień

2ae7481cf67b04dbcc794a6cdfb0af78bb-vogue-italia-cover.rvertical.w600

Włoska edycja Biblii mody od zawsze była wrażliwa na wszelkiego rodzaju problemy społeczne, zanieczyszczenie środowiska czy katastrofę klimatyczną. Styczeń był miesiącem bez sesji zdjęciowych, by ograniczyć ślad węglowy. Kwiecień natomiast to hołd złożony wszystkim walczącym na pierwszej linii frontu z epidemią koronawirusa. 

Emanuele Farneti, redaktor naczelny Vogue Italia, postanowił wypuścić pierwszą w historii magazynu całkowicie białą okładkę. Biel ma być symbolem uniformów lekarzy, pielęgniarek i pracowników medycznych, którzy najbardziej narażają swoje zdrowie i życie w obliczu szalejącej na całym świecie epidemii. Z drugiej strony jest to kolor mający dawać nadzieję na jaśniejszą przyszłość. Zupełnie czysta okładka jest też metaforą czystej kartki, która dopiero zostanie zapisana w nowej rzeczywistości, która czeka nas po zakończeniu obecnego kryzysu.

Farneti przerwał trwające już prace nad kwietniowym numerem by zacząć od nowa i skupić się na najbardziej palących problemach. Uaktualnione kwietniowe wydanie zawierać będzie dzieła artystów i projektantów pracujących w swoich domach, ich przemyślenia na temat życia w izolacji oraz wizji nadchodzącej przyszłości. Z pewnością nasze życie i sposób jego pojmowania ulegnie diametralnej zmianie. Kwietniowy Vogue trafi do sprzedaży 10 kwietnia.

Włochy są jak dotychczas krajem najbardziej dotkniętym przez epidemię krajem pod względem śmiertelności. Z powodu wirusa zmarło już ponad 17 000 osób. W stosunku do zachorowań na milion mieszkańców Włochów wyprzedza jedynie Hiszpania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s