
Biorąc pod uwagę datę pokazu (11 października, dwa dni przed wyborami parlamentarnymi), można powiedzieć, że kolekcja Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz miała charakter polityczny. Kolorowe ubrania z hasłem „Love is Love” przestały być tylko formą twórczej ekspresji. Stały się manifestem solidarności z osobami LGBT+, które na co dzień spotykają się z brakiem zrozumienia, marginalizowaniem i wykluczeniem.
Przesłaniem kolekcji jest więc szerzenie świadomości i dotarcie z hasłem do jak największej liczby odbiorców. Trafnie opisała to sama projektantka:
„Miłość to miłość, co może być bardziej codziennego, pięknego i ludzkiego?! (…) Miłość nie może nas wykluczać, ma nas scalać bez względu na klasy społeczne, barwę, orientację, politykę, czy wiarę. Nie można się jej bać, bo emocje są czymś naturalnym, są na poziomie oddychania, a Miłość jest Królową wszystkich uczuć”.
Waleria Tokarzewska-Karaszewicz po raz pierwszy wprowadziła ubrania dedykowane nie tylko dla kobiet. Jesienno-zimowe propozycje dla mężczyzn to między innymi obszerne puchowe kurtki, spodnie „szelesty”, polarowe bluzy i neonowe golfy. Choć w gruncie rzeczy można je określić mianem uniseks – podobne modele znalazły się też w sekcji damskiej. Dość proste przeskalowane formy pokryte zostały szalonymi autorskimi nadrukami w neonowych kolorach: różu, zieleni, turkusie, żółci czy pomarańczu.
Projektantka zrezygnowała z kobiecych fasonów i misternych aplikacji, z których zasłynęły jej pierwsze kolekcje. Oprócz kilku cekinowych sukienek jej estetyka dryfuje w kierunku streetwearu rodem z koreańskich ulic. Mimo odważnych wzorów i mocnej kolorystyki ubrania są funkcjonalne i użytkowe – spora część materiałów jest wodo- i wiatroodporna, puchowe kurtki doskonale utrzymują termikę, płaszcze można łatwo złożyć tak, że zabierają tyle miejsca co torba na zakupy, a niektóre ubrania są dwustronne.
By nie być gołosłowną w głoszonych przez siebie hasłach, projektantka zdecydowała się na przekazywanie 10% kwoty każdej sprzedanej czapki z kolekcji „Love is Love” na jedną z trzech fundacji: WOŚP, WWF (World Wide Fund for Nature ) lub KPH (Kampania Przeciw Homofobii). To pierwsza tego typu oficjalna akcja marki. I biorąc pod uwagę energię i zaangażowanie, zapewne nie ostatnia!