Natalia Siebuła jesień/zima 2019

okładka albumu

Natalia Siebuła konsekwentnie buduje markę za pomocą historii opowiadanych nie tylko ubraniami, ale i architekturą. Kolekcja zamykająca 2019 rok została sfotografowana w Szuminie, we wnętrzach domu Zofii i Oskara Hansenów. I jak to zwykle u projektantki bywa, architektura nie jest tu po prostu tłem, lecz stanowi równorzędną składową całej kolekcji.

Dom Hansenów w Szuminie został wpisany na listę Iconic Houses, czyli najważniejszych domów zbudowanych w XX wieku. Powstał on według idei Formy Otwartej, według której architektura jest wyłącznie „chłonnym tłem”eksponującym wydarzenia życia codziennego. Niewielka drewniana konstrukcja jest miejscem, w którym podział między wnętrzem i zewnętrzem rozmywa się, nie ma twardo określonych granic, a otwarta przestrzeń i otaczająca dom z każdej strony natura pomagały mieszkańcom otwierać się na świat i ludzi.

Bohaterką sesji stała się Misia Furtkak, artystka, kompozytorka i dziennikarka. Jej muzyka jest zupełnie jak dom w Szuminie – stanowi tło dla opowieści o codziennym życiu, buduje się wraz z doświadczeniami artystki.

Misia Furtak pozuje we wnętrzach domu Hansenów ubrana w kostium w kolorze guacamole (jeden z najmodniejszych kolorów tej zimy według instytutu Pantone), garnitur w przygaszonym odcieniu granatu, brzoskwinioworóżową marynarkę czy koszulę z powlekanymi tkaniną guzikami. Formy jak zawsze są nieco luźne, nadające sylwetce nonszalancki sznyt, wciąż jednak bardzo kobiece. I jak zawsze nie są zdominowane przez otaczające je tło, ani też same nie przytłaczają. Panuje pełna harmonia, a każdy element jest niezbędny dla odbioru całości.

Autorem zdjęć jest Piotr Czyż, współpracujący z projektantką od wielu lat. To on jest odpowiedzialny za fenomenalne kadry w Lądku Zdroju czy na modernistycznym dworcu PKS w Kielcach.

3a467891012151621222324

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s