„Modowe Rewolucje” – premiera drugiej książki Karoliny Żebrowskiej

modowe-rewolucje-niezwykla-historia-naszych-szaf-b-iext55320603.jpg

Prawie dokładnie rok temu premierę miała książka „Polskie piękno„, opowiadająca historię polskiej mody XX. wieku. W tym roku Karolina Żebrowska wydaje kolejną publikację, tym razem poświęconą historii damskiego ubioru i zmianom, jakie nastąpiły na przestrzeni wielu lat. Czego możemy dowiedzieć się z „niezwykłej historii naszych szaf”? 

Niektóre elementy mody towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Inne pojawiły się zadziwiająco niedawno. Część z nich kompletnie zmieniła swój wygląd lub przeznaczenie. Bez wielu nie umiemy sobie wyobrazić swojej garderoby i kreowania własnego stylu.

Karolina Żebrowska prześledziła historie przełomowych rewolucji w modzie. Przedstawia nam buntowników, którzy mieli odwagę łamać obowiązujące kanony i wyznaczać nowe trendy. Pokazuje najstarsze wynalazki i nowoczesne akcesoria, które tworzą współczesną modę.

Tym razem autorka nie skupia się więc tylko na modzie polskiej i nie ogranicza się do XX wieku, za to opisuje najbardziej rewolucyjne modowe momenty, trendy i wynalazki pojawiające się na przestrzeni stuleci. Poznamy historię stroju kąpielowego, torebki, okularów czy współczesnych dżinsów. Znając dociekliwość i dokładność w weryfikowaniu źródeł historycznych, możemy spodziewać się solidnej dawki wiedzy popartej ilustracjami z epok oraz autorskimi stylizacjami.

Mamy też nadzieję, że przyszłym roku ukaże się „Polskie piękno” w odsłonie XIX-wiecznej!

Oficjalna premiera „Modowych rewolucji” przypada na 27 listopada. Książkę można zamawiać już teraz na stronie Empiku oraz Wydawnictwa Znak Horyzont.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s