Balmain rezygnuje z futer!

balmain-rs17-1954jpg

Dyrektor kreatywny Balmain, Olivier Rousteing, niedawno ujawnił w wywiadzie dla Vogue plany rezygnacji z użycia naturalnych futer w nadchodzących kolekcjach. Tym samym francuski dom mody dołączy do coraz szerszego grona projektantów i marek wolnych od futer. 

Jak stwierdził projektant w rozmowie w Vogue, plany rezygnacji z wykorzystywania futer naturalnych narodziły się już ponad rok temu. Warto podkreślić, że głównym motywem takiej decyzji były filmy dokumentujące warunki panujące na fermach zwierząt hodowannych na futra.

Widziałem tyle filmów dokumentalnych i pomyślałem, że nie mogę już dłużej tego robić. Teraz nasi dostawcy pracują nad tym, aby sztuczne futro mogło wyglądać jak prawdziwe, a to, co potrafią stworzyć, jest naprawdę niesamowite. Jeśli już zdecydujesz się zrezygnować z futer, nie ma odwrotu”

Jak widać marki luksusowe kierują się nie tylko względami finansowymi, ale także etycznymi. Nie trzeba też przypominać, że obecnie naturalne futra czy skóry egzotycznych zwierząt nie stanowią już symbolu luksusu – obnoszenie się ze swoim statusem materialnym przy użyciu torebki z krokodyla czy futra z norek stało się passe.

Do grona marek i domów mody wolnych od futer dołączyli już m. in. Victoria Beckham, Giorgio Armani, Michael Kors, Gucci, Chanel, Prada czy Jean-Paul Gaultier. Pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy ich śladami podążą inni czołowi gracze z branży mody.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s