Emeralds and Crocodiles – autorska marka Kasi Sokołowskiej

emeralds-and-crocodiles-3_1600

Kiedy wydaje się, że rynek modowy i obuwniczy jest już wystarczająco nasycony, pojawia się kolejna marka udowadniająca, że wciąż istnieją nisze do wypełnienia. Kasia Sokołowska, założycielka Emeralds and Crocodiles, stworzyła buty dla kobiet kochających szpilki. Zbyt sztampowo? Niekoniecznie.

Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody i osobowość telewizyjna, znana ze świetnego stylu i zamiłowania do szpilek, postanowiła wyjść na przeciw potrzebom kobiet takich jak ona: pracujących i pewnych siebie, które nie chcą rezygnować z dobrego stylu dla wygody. Mimo że istnieje mnóstwo marek obuwniczych oferujących piękne szpilki, Sokołowska wpadła na pomysł, który nie przyszedł do głowy nikomu wcześniej. Do każdej pary zakupionych szpilek dodaje w prezencie pasujące baletki. Dzięki temu w różnych sytuacjach, takich jak prowadzenie samochodu czy konieczność wyjścia po zakupy. pod ręką zawsze znajdą się buty pasujące stylem do reszty stroju.

Koncept powstania Emeralds and Crocodiles narodził się właśnie w takich okolicznościach:

Pomysł na autorską markę narodził się trzy lata temu, w sytuacji bliskiej każdej kobiecie, kiedy po całym dniu chodzenia na szpilkach marzyłam o baletkach. Niestety, jedyne, które miałam w samochodzie nie pasowały do ubrania. Wtedy zadałam sobie pytanie – „czemu nie mieć szpilek i baletek w identycznym stylu?”

Z kolei nazwa marki nawiązuje do ulubionego filmu Sokołowskiej – „Miłość, Szmaragd i Krokodyl” – opowiadającego historię Joan, ruszającej do kolumbijskiej dżungli na ratunek porwanej dla okupu siostry.

Zawsze żartowałam, że jestem taką Joan tylko w miejskiej dżungli i stąd właśnie pomysł na nazwę mojej marki.

W kolekcji znajdziemy cztery modele klasycznych szpilek: zamszowe z lamówką w odcieniu rozbielonego błota lub pustynnej żółci oraz skórzane, z tłoczonym motywem krokodyla w bieli i szarości. W podeszwę wtopiony został certyfikowany kryształ Swarovskiego w odcieniu szmaragdu. Wszystkie modele produkowane są w Polsce przez wykwalifikowanych rzemieślników. W każdym pudełku do szpilek dołączony jest prezent w postaci pasujących balerin, dzięki czemu nie zaskoczy nas już żadna nieoczekiwana sytuacja.

emeralds-and-crocodiles-1_1600emeralds-and-crocodiles-2_1600emeralds-and-crocodiles-4_1600emeralds-and-crocodiles-5_1600emeralds-and-crocodiles-6_1600emeralds-and-crocodiles-8_1600emeralds-and-crocodiles-9_1600emeralds-and-crocodiles-10_1600emeralds-and-crocodiles-11_1600emeralds-and-crocodiles-14_1600emeralds-and-crocodiles-15_1600emeralds-and-crocodiles-12_1600

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s