New Look wycofuje się z Polski

50212_kolejna-siec-wyprowadzi-sie-z-polski_1.jpg

To już kolejna brytyjska sieciówka, która w ostatnim czasie wycofała się z Polskiego rynku. Choć klienci z niecierpliwością czekają na wejście na nasz rynek sieci Primark, w ostatnich latach ze sprzedaży stacjonarnej w naszym kraju zrezygnowały już między innymi Topshop, River Island czy Marks&Spencer. New Look zamierza zamknąć Polskie sklepy do końca marca. Co spowodowało tak błyskawiczną i nieoczekiwaną decyzję?

18 marca polski oddział New Look złożył wniosek o niewypłacalność. Okazuje się, iż polski rynek nie był na tyle rentowny, by przynosić firmie oczekiwane zyski. Podobnie stało się ze sklepami marki w Chinach i Belgii – w ubiegłym roku zamknięto ponad sto butików w Chinach, kolejnych 60 podzieli ich los w Europie. Cięcia nie ominą także dwóch flagowych butików w Londynie. W Polsce będzie zamkniętych zostanie 19 sklepów.

Firma analizuje rentowność sklepów na rynkach międzynarodowych i podejmuje zdecydowane działania mające na celu doinwestowanie najbardziej opłacalnych sklepów i jednocześnie wycofanie się z krajów, które nie spełniły oczekiwań finansowych. New Look planuje także skupić się na sprzedaży online.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s