Burberry rezygnuje z plastiku!

Burberry Transparent Raincoat.jpg

Ogromny krok do przodu ze strony brytyjskiego domu mody: marka Burberry rozpoczęła walkę z plastikiem! Po ubiegłorocznym skandalu związanym ze zniszczeniem ubrań o wartości prawie 30 milionów funtów, Burberry podjęło ekologiczne kroki mające na celu zredukowanie produkcji plastiku oraz stworzenie nowego działu zajmującego się wyszukiwaniem innowacyjnych materiałów. 

Na szczęście Burberry uczy się na błędach. Po ogromnym skandalu, jaki wywołało spalenie niesprzedanych ubrań o wartości rynkowej niemal 30 milionów funtów (marka tłumaczyła się tym, że sprzedaż po zaniżonych cenach obniży prestiż marki), zarząd przedsięwziął kroki mające na celu podratowanie wizerunku firmy w oczach konsumentów. Do 2025 roku Burberry planuje całkowicie wyeliminować plastik z opakowań, metek, wieszaków i pokrowców na ubrania, zastępując je biodegradowalnymi tworzywami. Sama tylko rezygnacja z laminowania toreb i użycia plastikowych pokrowców w 2019 roku pomoże zmniejszyć produkcję plastiku aż o 29 ton, można więc sobie wyobrazić, o ile zredukuje się jego ilość po całkowitym wprowadzeniu nowych regulacji!

Marka Burberry nawiązała także współpracę z firmą Elvis&Kreese, która zajmie się recyklingiem obecnie używanych plastikowych akcesoriów oraz niesprzedanej odzieży. Ponadto stworzono nowy dział „Burberry Material Futures Research Group”, odpowiedzialny za wyszukiwanie oraz tworzenie nowych, ekologicznych i biodegradowalnych materiałów.

Podobną deklarację podpisały również marki Stella McCartney i H&M. Miejmy więc nadzieję, że to nie tylko chwilowy trend, lecz poważna, globalna zmiana, za którą pójdą także inni wielcy gracze.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s