Lutz Huelle nowym dyrektorem kreatywnym Delpozo

lutz huelle
Lutz Huelle

Choć wiadomość gruchnęła już na początku grudnia, warto przypomnieć o zmianach, jakie zaszły w Delpozo. We wrześniu ubiegłego roku z funkcji dyrektora kreatywnego zrezygnował Josep Font. W listopadzie zaczęły rozprzestrzeniać się plotki o domniemanym następcy Fonta, a potwierdzone zostały na początku grudnia: stanowisko to objął oficjalnie pochodzący z Niemiec Lutz Huelle.

Marka Delpozo powstała w 1974 roku w Madrycie. Jej założyciel, Jesus del Pozo, początkowo zajmował się konfekcją męską, by stopniowo rozszerzać asortyment o  perfumy, bieliznę, apaszki, a potem także kolekcje damskie i ślubne. W 1989 roku del Pozo otrzymał nagrodę Cristobala Balenciagi dla najlepszego projektanta. Marka nie zdobyła niestety międzynarodowej sławy, a śmierć projektanta w 2011 roku uniemożliwiła mu obserwowanie jej dalszego rozwoju.

Firma została następnie przejęta przez spółkę Perfumes & Diseño, a nowym dyrektorem kreatywnym mianowano Josepa Fonta. Projektant podjął się reaktywacji hiszpańskiego domu mody i zmodernizowania jego estetyki, a także wywalczył możliwość prezentowania kolekcji podczas tygodnia mody w Nowym Jorku. Jego działania przyniosły spektakularny sukces – dziś Delpozo kojarzy się z baśniową estetyką, pięknymi kolorami i detalami ocierającymi się o haute couture (marka jest zresztą określana mianem pret-a-couture), a wśród fanek marki znajdują się między innymi Melania Trump, czy Letizia, Królowa Hiszpanii.

We wrześniu 2018 Josep Font oficjalnie ogłosił swoje odejście z Delpozo. We wpisie na Twitterze wyraził dumę z efektu pracy całego zespołu przez minione sześć lat, nie zdradził jednak szczegółów dotyczących przyszłości. Co do przyszłości marki Delpozo, następcę Fonta ujawniono dopiero z początkiem grudnia – nowym dyrektorem kreatywnym mianowano niemieckiego projektanta, Lutza Huella.

Lutz Huell ukończył prestiżową Central Saint Martins i zdobywał doświadczenie w atelier Maison Martin Margiela. Jego własna marka, uruchomiona w 2000 roku, charakteryzuje się raczej casualowym stylem, łączeniem kontrastowych materiałów na zasadzie patchworku, czasami dekonstrukcją. Przede wszystkim na uwagę zasługują projektowane przez niego okrycia wierzchnie (na przykład w kolekcji wiosna-lato 2019).

Jego zadaniem w Delpozo będzie podtrzymanie wartości marki oraz rozszerzenie asortymentu o codzienną odzież. Pierwszą samodzielną kolekcję zaprezentuje dopiero we wrześniu, natomiast powierzono mu nadzorowanie powstawania sezonu jesień/zima 2019, który premierę będzie miał niebawem podczas tygodnia mody w Londynie.

„Jestem podekscytowany powołaniem Lutza jako nowego dyrektora kreatywnego Delpozo i nowego rozdziału w historii marki. Posiada on bogate doświadczenie w branży oraz jest pełen energii. Huelle jest kluczem do sukcesu marki i nie mogę doczekać się jego pierwszej kolekcji”.

To słowa Pedro Trolleza, prezesa i właściciela Delpozo. My również jesteśmy ciekawi nowego kierunku, w jakim zmierza hiszpański brand.

delpozo pre-fall 2019.jpg
Delpozo Pre-Fall 2019 – kolekcja stworzona przez zespół projektowy, bez dyrektora kreatywnego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s